Zavrieť

Porady

"Obcikávanie" nabytku psikom /Yorkom.

Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.
Naposledy upravil arizona : 25.07.13 at 13:08
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

So zaradením do hierarchie súvisí značkovanie. Nový pes, aj keby bol naučený močiť vonku, vám zničí všetky koberce. Necíti sa istý a potrebuje si značkovať územie. Robia to aj fenky.

Dajte psovi istotu a prestane.
Medzitým ho trestajte, ideálne priamo pri čine.
Ako vodca svorky nedovoľte, aby prečúral vaše značky. Vždy keď sa niekde vyčúra, vytiahnite vtáka... ok spravte to inak. Vyčistite dané miesto a strieknite tam trochu parfému. Po pár pokusoch zistí, že to nemá zmysel.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
So zaradením do hierarchie súvisí značkovanie. Nový pes, aj keby bol naučený močiť vonku, vám zničí všetky koberce. Necíti sa istý a potrebuje si značkovať územie. Robia to aj fenky.

Dajte psovi istotu a prestane.
Medzitým ho trestajte, ideálne priamo pri čine.
Ako vodca svorky nedovoľte, aby prečúral vaše značky. Vždy keď sa niekde vyčúra, vytiahnite vtáka... ok spravte to inak. Vyčistite dané miesto a strieknite tam trochu parfému. Po pár pokusoch zistí, že to nemá zmysel.
Ale najskôr sa musíš stať vodcom svorky.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
katarinkamt
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.
Katarinka, skus najskor vycistit vsetky miesta, ktore znackuje cistym octom parkrat a potom postrekuj tymto spreyom.

http://www.zoofast.sk/certechakyszek...source=heureka
Lepšie ako ten sprej funguje spomínaný parfém. Autor len nenapísal, že použiť vlastný parfém. Asi to považoval za samozrejmosť. Podstatou je prekrytie Yorkovej pachovej značky vlastnou parfemovou.
0 0
Peter.Som Peter.Som

Peter.Som je offline (nepripojený) Peter.Som

Pekne noviny zrolovat a nebat sa ho buchnut po zadku.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Peter.Som
Pekne noviny zrolovat a nebat sa ho buchnut po zadku.
Presne tak, len nesmieš zabudnúť do nich zarolovať uhliarsku lopatu.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Martin1310

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Lenze to mocenie psa v byte moze ukoncit aj kastracia! A taktiez aj jeho nespokojne libido, ked sa pes nepripusta k fenam a potom pes je neovladatelny!
A ty mocis v byte po podlahe, ze si proti kastracii? Ty si tie semeniky vyprazdnujes, ale doprajes to aj kazdych 6 mesiacov psovi, ked sa haraju feny? Alebo mu ho ty sam "polaskas", alebo mas takehoto samostatneho psa ako vo videu?

Naposledy upravil erik555 : 26.07.13 at 10:08
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Čo špekuluješ s kastráciou, veď je to už vyriešené. Stačia na to noviny a lopata, alebo kladivo v novinách. Keď budeš takto špekulovať, príde bychač s delobuchom a bude po pocikávaní. Možno začne Yorček trošku koktať, možno sa aj zabehne, ale zaručene nebude močiť na zárubňu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
Martin1310
erik555
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. Tu nemáš pravdu, bitý pes nieje bojazlivý, naopak, bitý pes sa stáva agresívnym. Neskôr zdôvodním, lebo je to zložitejšie. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ten pes pri tom fyzickom treste nesmie vedieť že to robíš ty , Ani tu nemáš pravdu, naopak, ak má pes vedieť, že je to "trest" musí vedieť začo a od koho je trestaný. To čo spomínaš s utajeným následkom, to sa používa inak a na iné chovania. prave preto som písal že nič mu nehovoriť,nekričať,nepozerať sa nanho len raz ho švihnúť a s citom,vyskúšať na sebe.Pes má prah bolesti odosť dalej ako človek a skôr sa zlakne než ho to bolí.Ani tu nemáš celkom pravdu, lebo pes cíti bolesť úplne rovnako, ako človek. Skús mu stúpiť na labku a seba skús uštipnúť do pokožky na lakti.
Takýmto spôsobom nemá dôvod byť bojazlivý.

Tam ani nejde o nejaký trest .Pes má velmi primitívnu logiku v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť, je to jednoduchý podmienený reflex,uplne primitivne jednoduchá vec. Ten podmienený reflex "uštipnutie na chrbte" má vypestovaný od matky a pre neho znamená jasnú žiadosť "nerob to!lebo uvidíš" následne už príde pokvákanie za kožuch na šiji.

Ked už ich tak poludštujeme tak teda takto .Ludia sa netrestajú ? väzenie,pokuty,niekde ešte aj bitka ,sekanie rúk,atd. Kolko krát som aj tu čítal "tomu by som dal ruku odtat"
A to máme reč a vieme sa jesne dohodnúť a aj tak sa trestáme.
Ako chceš psovy vysvetliť že zrovna toto nemôže, nie každému psovy stačí ked mu povieš fuj.Práveže by som povedal že tý ktorím to stačí sú obyčajne submisívny už od prírody.

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Píšeš, že:
v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť,
Áno ale pes sa vie aj brániť a nastupuje agresivita. Pes vie rozoznať nepríjemnú situáciu a dokáže ju aj predvídať. On si vie zapamätať, že ta zlá situácia nastáva po určitom podnete a automaticky sa pred ňou chráni a chrániť sa vie len útekom, alebo útokom. Inú možnosť nepozná. Preto je pre psa potrebné, aby mal svojho vodca svorky (pána) ktorému bezvýhradne verí. Ak sa pán postaví dopredu, pre podriadeného psa to znamená, zostaň vzadu, lebo ja riešim, nie ty.
Ak sa postaví pán chrbtom k nebezpečenstvu a tvárou k podriadenému psovi, znamená to pre neho, "nič sa nedeje, to nieje žiadna hrozba" nič neriešime. Sú to len gestá, ale len gestá vodcu a skutočného pána, inak neplatia.

a taká možnosť, že prestane robiť nežiadúcu činnosť neexistuje ??
tak pes , ak má zlozvyk je potom v podstate neovládatelný tvor...

len útek, alebo útok...

a doplním z íného príspevku , citujem :

pre psa (nemeckého ovčiaka) platí, že sa dá ľahko zlomiť a podrobiť. Ale to je už o niečom úplne inom, nie o spolužití. To nieje o spontánnosti a záujme, to je skôr o strachu z trestu. No a zlomený pes je zároveň aj neistý, preto nevhodný a väčšinou aj vyradený.

no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?

ovčiak je plemeno, ktoré sa na tréning alebo cvičenie výslovne teší a robí mu radosť, ked môže pracovať.....velmi inteligentý, lahko sa učí povely...

preto sa aj využíva ako služobný pes....
Naposledy upravil bjuty smis : 26.07.13 at 10:46 Dôvod: doplnenie
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tomuto poviem spoločný záujem psa a človeka.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
bjuty smis
no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?
...a Ty nevieš , že jaroušek vie všetko ???

Ešte aj históriu je schopný pozmeniť .......
Totálne bezvýznamný štek.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alaya1
bjuty smis
katarinkamt
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.
reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.
Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.
))
si pozerala film, kde bola poprava na el. kresle, však ?))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač
bjuty smis
no, neviem aké máš s nimi skúsenosti, ked o ňom toto píšeš ?
...a Ty nevieš , že jaroušek vie všetko ???

Ešte aj históriu je schopný pozmeniť .......
Totálne bezvýznamný štek.
Tvoje litánie o nemeckom vlčiakovi sú pre zmenu ako to skuvíňanie besného psa .....
Takým sa je zahodno radšej vyhnúť ....
Tu máš to čomu si dovolíš povedať litánie:
a doplním z íného príspevku , citujem :

pre psa (nemeckého ovčiaka) platí, že sa dá ľahko zlomiť a podrobiť. Ale to je už o niečom úplne inom, nie o spolužití. To nieje o spontánnosti a záujme, to je skôr o strachu z trestu. No a zlomený pes je zároveň aj neistý, preto nevhodný a väčšinou aj vyradený.
-------------------
To je všetko čo som o nemeckom ovčiakovi napísal.
Samozrejme že zámerne tak málo, lebo oficiálne sa píše úplne niečo iné.
--------------
PS ty nesiahaš ani besnému psovi po kolená. Tak sa vyhni ty chúďa (samozrejme že duševné) zakazuje ti tu niekto niečo?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alaya1
bjuty smis
katarinkamt
Ďakujem tým, ktorí sa mi pokúsili poskytnúť dobrú radu a nie poukázať na to, akí sme "nevzdelaní" a podobne. Myslela som, že debaty na porade slúžia na to, aby si ľudia pomohli a nie aby iným dokazovali, akí sú jedni schopní a druhí neschopní. Všetkým Vám prajem veľa pekných dní s Vašim štvornohými miláčikmi.
reči " milovníkov" psov a humanistov sú jedna vec, poobštávaný byt je reality...

momentálne je pre yorka situácia najhoršia, aká môže byť... ty naň nahnevaná, york v pivnici...

či že riešenie : ( konkrétne si vygoogli, aby nebola reklama)

Elektronické výcvikové obojky

Elektronické výcvikové obojky Vám pomôžu k rýchlemu a efektívnemu výcviku psa, či už potrebujete cvičiť mladé šteniatko od približne 6 mesiacov veku, alebo upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže majiteľ psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchanie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia DOGtrace sú v ponuke vysoko spoľahlivé ,moderné a bezpečné a podliehajú norme ECMA . Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psíka nepríjemný 'pocitovo pre nás ludí akomravčenie až pichnutie', rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.
Ty si ozajstny milovnik zvierat, skus najskor na sebe ten obojok. Chudak pes, co sa tebe do ruk dostane.Ani by som sa necudovala, keby si na tebe zgustol.

kedže ste sa ty -aj niektorí další- evidentne nedostali dalej ako k názvu elektronický obojok, tu vám to zvýrazním...:

Prostredníctvom vysielača je v stanovenom dosahu vysielaný signál, ktorý podľa typu obojku predstavuje zvukovy, elektrický, alebo vibračný podnet.."


čo sa stane psovi, ak mu zavibruje obojok, prípadne mu zapíska do ucha ???

už začínaš chápať, milá mínuskárka, prečo o niektorých milovníčkach píšem v úvodzovkách ?

kamarát chová rhodezských ridbekov....
chová ich už vyše desaťročie, ale kedného nevedel ani za šlaka odnaučiť, aby mu utekal.....pri takom psovi to nie je sranda a nemal čas to riešiť 2 roky psychologickými štúdiami o osobnosti daného psa, aby pochopil skrytú vadu a boliestku z detsva na jeho duši, ako tu niektorí odporúčajú...
požičal si ten obojok -a teraz si radšej sadni - v tomto prípade s el. impulzom...a za dva dni pes bez pána ani nevyjde sám cez bránku....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

GabiZ
Elektronické výcvikové obojky??? Jéééééééžiši!!! To fakt existuje? Dala by som to denno denne na krk tomu, čo to vymyslel! Hrôza! Možno niekde majú opodstatnenie, ale to asi musí byť extrém! Nie ale na bežnú výchovu!
Čítam tému od začiatku, ale nemala som v úmysle sa pripojiť, keď ale čítam niektoré rady, tak mi to skutočne nedá. Mám ročného yorkiho (a nie som žiadna fiflena alebo panička). Máme ho od malička a mali sme s ním naozaj perné chvíle. Zvlášť keď je ten psík taký, aký je výzorovo, stačí že nahodí smutný pohľad a dali by ste mu aj modré z neba. Ale za ten rok, čo sme tiež mali podobný problém ako zadávateľka sme ho vychovali tak, že dnes sa nestane, žeby sa mu doma stala nehoda, vždy sa pekne vypýta, poslúcha na jednoduché povely a nie je s ním žiaden problém. Stačilo pritom postaviť ho na miesto nehody, jemne ho chytiť za šiju a jednoducho (nie zbytočne veľa slov) povedať "čo si to urobil?" Potom ho pustiť, vyčistiť riadne miesto a nechať ho chvíľku bez našej pozornosti. Na toto slovné spojenie si zvykol, pretože vždy sme použili to isté a on už vedel, že to je niečo, čo nesmie a za čo je potrestaný tým, že si ho nevšímame. Žiadne ľutovačky potom ani nič podobné, po chvíli keď prišiel sme sa chovali ako predtým. Trvalo to síce nejaký čas, medzitým sme dodržiavali to, že po každom hraní a jedení sme išli von a postupne si uvedomoval, čo môže a čo nie. Tak to bolo so všetkým! Aj keď trhal hračky, papuče a pod. Stačí si zvoliť jednoduché povely, ktoré pri určitých veciach opakujete a on si zvykne. Nie som odborník, môžno sa tu pustíte do mňa ako osy a možno to na všetkých psíkov neplatí, ale u nás to funguje a všetci v okolí nám závidia, aký je vychovaný, dokonca nevyštekáva ako besný, ako pes nášho suseda! Ešte len vybehne z domu a šteká ako o život. Je to o výchove. Nikdy sme ho nebili, nemuseli používať žiadne donucovacie prostriedky, všetko to chcelo len čas, trpezlivosť a kopec lásky. Tento pes je veľmi inteligentný, rozumný, chápe všetko, čo od neho požadujete aj keď sa mu nevenujete, vie prejaviť svoj smútok prípadne zlosť. Ale vždy existuje spôsob bez bitky a iných drastických zásahov, ako ho naučiť trpezlivo počkať na to, čo on práve chce. Veľmi dôrazne a vytrvalo si totižto snaží budovať rešpekt v tom, že ty budeš mojim pánom a nie ja tvojim. Stačí že povolíte raz, dva razy a už špekuluje! Všetko to chce naozaj čas a nikdy nie je neskoro. Ten, kto však nemá čas a trpezlivosť, nech si radšej psíka akéhokoľvek ani nekupuje. Koľko je potom takých, ktorí sú vyhodení, znetvorení alebo usmrtení. A vôbec sa už nečudujem prečo.
No a aj niečo milé, aby som tu nekritizovala.....naučili sme ho pýtať si "dobrotu" tak, že vám podá packu. Koľko krát príde, sadne si, nahodí ten jeho vyzývavý pohľad a paca hore! Život by ste za neho vtedy dali! A to sú potom tie krásne chvíle, ktoré s nim zažijete, keď je vyrovnaný, milovaný ale zároveň disciplinovaný.

http://www.vtipyvtipy.cz/post/459847...sa-pro-cloveka
Pekne si to vystihla. V tej jednoduchosti a trpezlivosti je sila úspechu. Aj keď si ho vychovávala len tak spontánne, (akože laicky) vystihla si (aj keď nevedome) tie gestá, ktorým rozumel. Aj to otočenie chrbtom, je gesto ktorému spontánne rozumel. Rovnako krátkodobá ignorácia je vaše gesto, ktoré neomylne chápe. Len tak je možné budovať dobrý vzťah. Bitka a elektrošoky sú sprostosť.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

kamarát chová rhodezských ridbekov....
chová ich už vyše desaťročie, ale kedného nevedel ani za šlaka odnaučiť, aby mu utekal.....pri takom psovi to nie je sranda a nemal čas to riešiť 2 roky psychologickými štúdiami o osobnosti daného psa, aby pochopil skrytú vadu a boliestku z detsva na jeho duši, ako tu niektorí odporúčajú...
požičal si ten obojok -a teraz si radšej sadni - v tomto prípade s el. impulzom...a za dva dni pes bez pána ani nevyjde sám cez bránku....[/QUOTE]


Bjuty, halooooo!!!! my sa tu ale bavíme alebo teda téma je o yorkschírovi! A nie o takýchto psoch, ktoré pri nezvládnutí jeho správania alebo nejakej prežitej traumy môžu byť pre okolie veľmi nebezpeční. Takže dobre, obojky ako som písala možno v extrémnych prípadoch, ale určite nie pri bežnej výchove krpcov ako je ten náš! A mimochodom, užitočný článok na vysvetlenie tých obojkov, spýtala by som sa každého, kto ich používa, alebo už použil, vyskúšal si to aj majiteľ na sebe???? Určite nie, ale veď keď to píšu, že to zaberá, prečo nevyskúšať na psovi, nie? Neodsudzujem také prípady, aké si popísal, ale ruku na srdce, koľkí to použili len kôli svojej pohodlnosti psovi sa venovať, prípadne u tých väčších zájsť možno za nejakým cvičiteľom, veterinárom a pod. Lebo je to drahé????? Rozlišujme teda výchovu, lebo každá rasa potrebuje určite niečo iné práve kôli svojim vrodeným vlastnostiam.
1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

19empty19
alaya1
erik555
alaya1
buchač
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....
Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.
Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne.
Tu ani neide tak o vzrat, skor ide o to, ze niektore psy nie su svojim osrstenim prisposobene pobytu vonku. Psy bez podsady- spodnej srsti, ktora hreje, by pri nepretrzitom pobyte vonku trpeli chladom. Taketo psy ani neplznu. Boli vyslachtene plemena ako spolocnici pre ludi v ich obydli, Spolocenske plemena.

Prikladom moze byt pudel kralovsky- velke plemeno bez podsady, nie je prisposobeny svojom srstou na to, aby pobyval cely cas vonku.Zaser psy s posdadou mopzui v teple celorpocne v byte trpiet roznymi koznymi ochoreniami prave z toho, ze sa v teplych bytoch prehrievaju.

A to, ze pes vystekava za zatvorenymi dverami nema nic spolocne s velkostou- skor s tym, ze si pes strazi svoje teritorium a citi v nom konrurenta- soka.
Povedať, že tento pes nepĺzne môže povedať iba obchodník, čo sa chce psa zbaviť. To že pes nepĺzne je jeden z najväčších výmysloch o psoch aký existuje. To je niečo také, ako povedať, že mne vôbec nevypadávajú vlasy. Pĺzne úplne každý pes či má alebo nemá podsadu.

Obchodnik nie som, mam psa pre radost a neplzne. Ma len vrchnu srst, ktora sama nevypadava, lebo vypadava len podsada, a preto tuto vrchnu srst ju treba vycesavat a ked sa nevycesa , urobia sa zmolky a srst splstnateje, lebo neje uvolnena a nevypadne.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

alaya1

Nie, videla som, co robi taky obojok so psom! Inak by asi uz mal zasiahnut moderator, tato tema je uplne inde, kde mala byt podla zadania.
Obojok odnauci aj stekat...aj cloveka

0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Bjuty, v poriadku, nemusí ísť priamo o yorka, ale keď už sa tu píše o tejto rase a konkrétne zadávateľka uviedla o akého psa ide, tak prirovnávajme výchovu podobnému plemenu a nie tu písať o veľkých psoch, ktoré sú aj povahovo úplne niekde inde. Debata sa tu zvrhla potom až na také veci, ktoré fakt nemajú s výchovou nič spoločné. Ale tiež viem, že také niečo ako je ridbek a jemu podobné plemená si vyžadujú úplne niečo iné ako malý yorki, gaučový pes, ktorý je skôr na hranie ako na stráženie. A tam aj disciplína je niekde inde. Mňa by ridbek alebo iný väčší pes asi zožral, takú silnú povahu by som napr. nezvládla. Preto som zareagovala na tie obojky tak, ako som reagovala. Či už ich niekto používa alebo nie... len som vyslovila na ne svoj názor a prosím, kde ich je treba použiť, lebo je to v záujme ľudí.......je to na každom majiteľovi.
Naposledy upravil GabiZ : 26.07.13 at 13:43
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

iste, ale stále nechápem, čo je extrémne na obojku, čo zapíska, prípadne zavibruje...
nie je reč o el. impulze..

a tá situácia potrebuje okamžité riešenie...konkrétne mešká 2 roky....a ako píše, zhoršuje sa....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bjuty smis
iste, ale stále nechápem, čo je extrémne na obojku, čo zapíska, prípadne zavibruje...
nie je reč o el. impulze..

a tá situácia potrebuje okamžité riešenie...konkrétne mešká 2 roky....a ako píše, zhoršuje sa....
Elektricky obojok je furt len o el. impulzoch a ak chces psa ucit na zaklade zvukovej signalizacie- pouzivaj kliker, aj u velkych psov ma vynikajuce vysledky vychovy a vycviku.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať