Zavrieť

Porady

Nový platca DPH

Doposiaľ sme neboli platcom DPH, t. j. všetky tovary sú na sklade v obstarávacej cene s DPH. Od 1.10.2004 sme platcom DPH, ako si uplatnim odpočet dane u skladovaných tovarov a majetku? Za radu vopred ďakujem.
Čo s tovarom, ktorý mám na sklade viac ako 5 rokov - nemám už faktúru o kúpe?
Naposledy upravil Vael : 01.10.04 at 10:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Ak už nemáš faktúru na nákup tovaru, ktorý máš ešte na sklade, DPH si nepýtaj späť.
    Pred dvomi rokmi som účtovala živnostníka, ktorý sa stal platcom DPH, vtedy si mohol pýtať DPH z tovaru nie staršieho ako 1 rok. Prišla kontrola a presne podľa jednotlivých položiek (riadkov) v inventúre hľadali faktúry a porovnávali tovary - ceny a či DPH presne sedí. Vtedy ma to prekvapilo, že sa v tom tak dlho hrabú a kontrolujú vlastne úplne všetky nákupy (teda tie, ktoré boli v inventúre a kde sa žiadala naspäť nejaká DPH).

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    iva
    Ak už nemáš faktúru na nákup tovaru, ktorý máš ešte na sklade, DPH si nepýtaj späť.
    Pred dvomi rokmi som účtovala živnostníka, ktorý sa stal platcom DPH, vtedy si mohol pýtať DPH z tovaru nie staršieho ako 1 rok. Prišla kontrola a presne podľa jednotlivých položiek (riadkov) v inventúre hľadali faktúry a porovnávali tovary - ceny a či DPH presne sedí. Vtedy ma to prekvapilo, že sa v tom tak dlho hrabú a kontrolujú vlastne úplne všetky nákupy (teda tie, ktoré boli v inventúre a kde sa žiadala naspäť nejaká DPH).
    Presne toto sa stalo aj mne, stálo ma to dve noci, kým som to dal dokopy pretože inventúra bola spravená "bajočko".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.