Zavrieť

Porady

Potrebujem si urobit maturitu

Zdravím mám otázočku, mám 44 rokov a potrebujem maturitné vysvedčenie, mám výučný list odbore obrábač kovov takže by som si chcel dorobiť maturitu vie niekto poradiť ako najľahšie a najrýchlejšie sa to dá a kde? môže byť z akého koľ vek odboru, za radu vopred ďakujem
Naposledy upravil arizona : 07.08.13 at 06:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dorobiť maturitu si môžete formou nadstavbového štúdia. Nadstavbové štúdium sa organizuje v odboroch vzdelávania stredných odborných škôl, ktoré nadväzuje na predchádzajúce odborné vzdelávanie a prípravu v príbuznom odbore vzdelávania ukončeného stredným odborným vzdelaním, a
    ukončuje sa maturitnou skúškou. Nadstavbové štúdium trvá spravidla 2 roky a môže mať rôzne formy.
    Aktuálnu ponuku škôl s takýmto štúdiom nájdete na webstránke www.svsmi.sk. Odporúčam overiť si
    (napríklad na webovej stránke týchto škôl, alebo aj priamo v škole), či otvárajú takéto štúdium na budúci školský rok a v akej forme."
    http://www.skolainak.sk/poradenstvo/...robit-maturitu

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak mas vyucny list v odbore obrabac kovov, maturitu si mozes dorobit nadstavbovym studiom v odbore strojarstvo (2 roky)

    alebo vystudovat strednu skolu v inom odbore ale v celom rozsahu 4-5 rokov

    vladokra je offline (nepripojený) vladokra

    vladokra
    Zdravím, viete poradiť konkrétne školu s ktorou sú dobre skúsenosti (dobrá úspešnosť zvládnutia učiva aj starším žiakom a úspešnosť zmaturovania, časová náročnosť) okolie Dubnice nad Váhom,

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Nadstavbove studium ma nadvazovat na typ predosleho ucebneho odboru, tazko radit takto.

    vladokra je offline (nepripojený) vladokra

    vladokra
    Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
    tajkov su výborný, odporúčam tam študovat, ...
    skušky robíš aj cez internet aj v škole, a učitelia sa ti venuju, vyskušaj aky su super..
    kopretinka ty si tú školu absolvoval? Veď neovládaš ani i/y

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vladokra
    Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
    vraj sú veľmi dobré...
    na prednášky sa nemusí chodiť, testuje sa cez PC, mojej známej dcéra chodí , školu navštevuje 1x za polrok, aby v ten deň urobila cca 6-8 skúšok........

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mila123
    vladokra
    Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
    vraj sú veľmi dobré...
    na prednášky sa nemusí chodiť, testuje sa cez PC, mojej známej dcéra chodí , školu navštevuje 1x za polrok, aby v ten deň urobila cca 6-8 skúšok........
    To sa dá - za jeden deň urobiť 6-8 skúšok ? (alebo skúšky sú len formalita)

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    veronikasad
    Mila123
    vladokra
    Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
    vraj sú veľmi dobré...
    na prednášky sa nemusí chodiť, testuje sa cez PC, mojej známej dcéra chodí , školu navštevuje 1x za polrok, aby v ten deň urobila cca 6-8 skúšok........
    To sa dá - za jeden deň urobiť 6-8 skúšok ? (alebo skúšky sú len formalita)
    ťažko povedať ako sa to dá, resp. nedá....
    školský poriadok vraví o niečom inom, ale prax....
    známa je rada, že jej tam dcéra chodí do školy, nakoľko má 20 rokov, stále iba základné vzdelanie ale už stihla od 07 08 2013 ísť na MD:.........
    môžem sa konkrétne opýtať, ale neviem či bude študentka celkom úprimná.....

    Krtka11 je offline (nepripojený) Krtka11

    Krtka11
    Aj ja rozmýšľam nad dištančnou formou štúdia v Bytči. Ak máte niekto skúsenosti s touto školou, prosím napíšte mi sem.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.