Zavrieť

Porady

Môžem odovzdať vzdelávací poukaz na krúžok do centra voľného času ak mám viac ako 15 r. ?

Volal som do kancelárie centra voľného času, kde som sa chcel dozvedieť, že prečo nemôžem zaplatiť vzdelávacím poukazom na hokejbalový krúžok ak mám 17 rokov. V zozname krúžkov nemali napísanú možnosť zaplatenia krúžku vzdel. poukazom: http://fhbl.ccvcnitra.sk/update/Cenik.pdf . Bolo mi povedané, že oni to neurčujú ale vúc Nitra. Prečo potom dostávam vzdelávací poukaz, keď ho nemôžem využiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Vzdelávacie poukazy neslúžia ako náhrada za poplatok, ktorý centrum voľného času alebo iné školské zariadenie vyberá. Vzdelávací poukaz máš právo odovzdať kde chceš a ak ho odovzdáš do centra voľného času, ten môže vstúpiť do systému vzdelávacích poukazov tak, že spracuje protokol prijatých VP (podľa pokynov ministerstva školstva), predloží ho svojmu zriaďovateľovi (v tomto prípade VÚC) a zriaďovateľ potom vypracuje protokol zriaďovateľa, kde zahrnie všetky protokoly škôl a školských zariadení vo svojej pôsobnosti. Následne zo štátu dostane každá škola a školské zariadenie znovu prostredníctvom zriaďovateľa príspevok na záujmové vzdelávanie podľa počtu prijatých VP. Hodnota VP je 2,90 € za jeden prijatý poukaz na mesiac. Či si toto zariadenie uplatní tento príspevok zo štátu je jeho rozhodnutie a tiež po dohode so zriaďovateľom môžu uplatniť u tých, ktorí predložili VP aj nejakú úľavu. Ale to už je naozaj na zriaďovateľovi, pretože on musí vydať všeobecné záväzné nariadenie o financovaní svojich zariadení a tam určuje spôsob úhrady a finančného hospodárenia svojho zariadenia. Keďže sa jedná o cirkevné centrum voľného času, platí toto VZN:
    http://www.unsk.sk/files/VZN/vzn1-2013.pdf
    pppaaalllooo Ďakujem

    Môžem odovzdať vzdelávací poukaz na krúžok do centra voľného času ak mám viac ako 15 r. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.