Zavrieť

Porady

Kúpa zabehnutého baru/herňe a náležitosti stým spojené

Dobrý deň, čítam o mojom probléme už viac ako týždeň rôzne stránky a články ale stále neviem všetko čo potrebujem. Chcem sa spýtať kedže preberám, kupujem zabehnutý podnik BAR/HERŇA tak musím nanovo riešiť hygienu, hlásiť otvaracie hodiny na mestskom úrade, vybavovať povolenie na predaj alkoholu a robiť znovu požiarnu revíziu? Idem postupne, teda : živnosť, podnik mám vybavený , registračná pokladňa a jej prihlásenie na DU, prevádzkový poriadok a ďalej neviem či budem riešiť ostatné náležitosti ktoré už v tomto podniku boli schválené. Ak je tu niekto kto už preberal zabehnutý podnik alebo niekto kto mi vie poradiť tak Vám velmi pekne ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    preberáš len podnik ano nový nájomca, alebo kompletne celú firmu (napr. sro)?
    v prípade, ak podnik nie je vedený na firmu a ty máš novú nájomnú zmluvu a pod. potrebuješ všetky veci vybaviť znova pre seba
    delfons Preberám podnik v rámci odstupného od súkromnej osoby nie firmy čiže budem nový nájomca a budem mať novú nájomnú zmluvu. Takže všetko odznova ako keby otváram úplne nový podnik ?
    blavaciko áno, presne tak

    Kúpa zabehnutého baru/herňe a náležitosti stým spojené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.