Zavrieť

Porady

Pes v zahrade

Ahojte poradaci, hlavne tí ktorí mate psikov na zahrade,by som chcela vediet ako to u vas chodi, mate oddelenu cast kam pes vobec nesmie alebo ho pustate vsade? my mame vymedzenu cast pre nich, kde maju budu, misky a svoje ´´veci´´ na von, vecer su vnutri(je to tak odkedy ich mame, su to male orechy),ale ak sa chcu deti s nimi hrat pustim ich aj do zadnej casti kde je altanok kvety atd,,a vtedy hnusaci nespravia nic.:-) ziadnu jamu nevykopu a kvety si ani nevsimnu.. Ale v tej svojej casti maju z polovice travnikovy koberec a aj klasicky travnik a tam je posledny mesiac ako v ementale.:-) chapem pes hrabe, snazim sa to potom zakopat naspät ale ked naprsi je zase blato co uz..a co ma zaujima ako riesite ked psik urobi svoju velku potrebu, ja to pozbieram a vyhodim, citala som aj o psich toaletach ale neviem..a poznam aj ludi co to nechaju tam a raz za cas to pohrabu a hodia na kompost..a posledna otazka, chceme pre nich novu budu, tak neviem ci je lacnejsie ked si ju postavime alebo kupime, prip.nieco ine ako drevo a cim ´´zateplit´´
Vdaka vopred za vase rady..
Usporiadat
Liluc Liluc

Liluc je offline (nepripojený) Liluc

Ahoj kiwinka, ja mam na zahrade dvoch velkych psov a travnik a ich dopad nanho riesim pomerne casto ) Nase obludky mozu vsade, zostavaju vonku aj cez noc, pripadne ak je nepriaznive pocasie, pustam ich do garaze,alebo predsiene. Manzel im postavil aj krasnu volieru s budou, ale boli tam asi raz maximalne, lebo tam nechcu byt. Popravde sa radsej nechaju cele zasnezit, len aby nemuseli odist z verandy pred vchodovymi dverami, kde je ich najoblubenejsie miesto. Napasuju sa priamo do zarubne a tak spia, co najblizsie k nam. Vo vnutri byt nechcu, maju dlhu srst a po vacsiu cast roka je im teplo. Snazim sa travnik nejako sanovat a tak chodim s nimi co najcastejsie von, minimalne trikrat denne ideme na prechadzku. Ucila som ich vykonavat potrebu vonku, mimo nasu zahradu, U psa sa mi to podarilo spolahlivo naucit, fenka na to dost kasle. Vonku na prechadzke beha a vsetko cucha a potrebu si spravi az doma, ked prideme z prechadzky. Nepomohla ani rozna forma motivacie, je proste taka, vsetko musi vidiet a nema na to cas ). Skusali sme aj Dog Rocks do vody pridavat, ale vysledok ma nepresvedcil. Vykali zbieram denne, predsa len po tom travniku chodime aj my a zda sa mi to nefer aj voci susedom, nechavat vykali v zahrade. Vyhadzujem ich do jamy za zahradou (je tam pole ) a zahrabavam ich tam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať