Zavrieť

Porady

Spĺňam podmienky pre sociálne štipendium?

Dobrý deň, zápis na VŠ mám až 17.9 a tak by som sa chcel informovať o nároku pre sociálne štipendium,či spĺňam sociálne podmienky pre štipendium. Žijem v byte sám s matkou, brat s nami nežije,už sa osamostatnil. Moji rodičia boli rozvedení celé roky, s otcom som sa nestýkal, neplatil mi výživné, v r.2007 zomrel. Matka pracuje v Rakúsku ako opatrovateľka na rakúsku živnosť + poberá na mňa rakúske rodinné prídavky. Za posledný rok som nebrigádoval,nepoberal sirotské ani iné príspevky. Mám podľa vás nárok na sociálne štipendium? Vďaka za odpovede
4 komentárov     zbaliť
veronikasad To najpodstatnejšie si neuviedol - výšku príjmu matky ... Ak podávala DP na Slovensku, budeš potrebovať výpis z jej daňového priznania.
miso1973 No ja viem tak, že mama nepodávala daňové priznanie na Slovensku. Resp.niečo vypĺňala, a za to dostala na mňa daňový bonus alebo čo to bolo. Kvôli nízkemu príjmu bola oslobodená od daňového priznania,alebo je to hlúposť? Musím sa jej opýtať avšak v kontakte s ňou budem až budúci týždeň.
veronikasad Ak dostala DB, daňové priznanie na Slovensku podávala. Príjem pre nepodanie DP na Slovensku je nízky - 1/2 ročnej NČZD. Opatrovatelky v Rakúsku zarábajú podstatne viac (zodpár DP som už urobilaˇ).
miso1973 Tak neviem ako je to,resp.aký druh daňového priznania podávala. V každom prípade ak nejaké podávala,tak budem potrebovať výpis z tohto DP? A výpis z DP získam z daňového úradu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Spĺňam podmienky pre sociálne štipendium?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.