Zavrieť

Porady

Peňažný príspevok na kúpu zariadenia pre ŤZP z ÚPSVaR

Ahojte, poraďáci,

mám menší problém. 19.6.2013 si polovička (cezo mňa) vzhľadom na veľmi zhoršujúci sa zdravotný stav podal príspevok na schodolez a na zdvíhacie zariadenie, ktoré pre ŤZP poskytuje ÚPSVaR. Za ŤZP je uznaný od roku 2002, má odvtedy aj preukaz ŤZP (s potrebou sprievodcu-po novom tam sa to už myslím neuvádza), parkovací preukaz, príspevok na OA a v roku 2004 dostal aj príspevok na nákup MV.
...jeho stav je fakt zo dňa na deň horší a som už zúfalá z úradníčky, ktorá ho má "na starosti" ostatné 4 mesiace. Pri podaní žiadosti na schodolez a zdvíhacie zariadenie na mňa vyblafla, že prečo taký drahý schodolez - sú aj lacnejšie (ja viem, že sú, som robila prieskum trhu - veď to nemá zadarmo aj 10% doplatku je viac ako dosť... - som jej však vysvetlila, že on nemá 80 kg, jeho vozík je tiež neštandardný, takže aj ten schodolez sa musí dať upnúť na ten vozík a musí mať tiaž aj nejakú nosnosť (len čistý vozík váži 18,5 kg). Potom padla otázka, načo chce zdvíhacie zariadenie - nech si prerobí kúpeľňu a WC - tak som sa jej spýtala, či si myslí, že to by bolo lacnejšie - a ďalšia vec - rúry neposunie - aj keby spravila jednu miestnosť z celého príslušenstva - medzera do zadnej časti (terajšej kúpelne) by aj tak ostala 60 cm (vozík má 75)- neviem si predstaviť kade by sa asi viedli zvislé vodovodné potrubia, odpad a vzduchotechnika... Nehovoriac o tom, že hneď odomňa žiadala zálohové faktúry, inak to neposunie ďalej - doniesla som jej ich ešte v ten deň - s vyplazeným jazykom.... Ja viem, zákon hovorí iné, aj som jej povedala, ale..... tak ako jednoducho s pohŕadavým úsmevom vymazala "krížik" pri oprave pomôcky...tak sa zachovala aj tu - ona je pán....
Takže, žiadosť na príspevok podaná 19.6., posudkové schválilo príspevok 14.8. (nemám papier, ale vtedy sme tam boli na "osobnom pohovore" a pani sľúbila, že na druhý deň ráno spis odovzdá už tej, čo dá rozhodnutie. 27.8. mi "milá pani úradníčka" volala, že v spise ešte chýba potvrdenie o rodinnom stave žiadateľa. Nechcem sa hádať - v minulosti bolo určite odovzdané.... Ako by inak vedeli, aké príjmy posudzovať? Takže som pekne 28.8. nabehla a potvrdenie dodala....
...a reku, keď už som tu, tak sa spýtam, ako to vyzerá....
...a ona ukáže na veeeeľkú kopu pred sebou, že posudkové schválilo, a možno za 2 týždne sa k tomu dostane, ak nie, potom ide na 2 týždne na dovolenku, tak asi v októbri rozhodnutie dostaneme....
Prosím, viem, že v zákone je 60 dní pre posudkové a potom 30 dní pre túto úradníčku, lehota uplynie 16.9., ako sa dá urgovať vydanie rozhodnutia, ktoré stojí na neschopnosti jednej úradníčky? Prečo neschopnosti....viď súvisiacu otázku....
Naposledy upravil tictac7 : 03.09.13 at 17:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    dedo paragraf dôchodca
    Ja som mal tiež oveľa menej vážny prípad asi pred desiatimi rokmi s pracovníčkou SP,vtedy mi stačila jedna otázka na ňu:"Pani, rada sedíte na tejto kancelárskej stoličke?Ak áno,tak konajte,lebo zariadim,že o týždeň na tej stoličke bude sedieť niekto iný!"
    Táto veta vo mne evokuje jednu spomienku ...
    Šiel som svojho času na prvú kontrolu ( kolonoskopia ) po ročnej maródke a bola potrebná aj tá príprava , takže 3 dni maródka .
    Šéfovi som dal podpísať kladenku a on popritom povedal osudnú vetu :
    " Čo Ti zasa je ........???? "
    Zbadal neskoro chlapec , že poriadne prestrelil , okamžite sa začal ospravedlňovať .
    Nemal šanc , poprial som mu veľa zdravia s dodatkom , aby nikdy nemusel tráviť nejaký ten čas na chirurgii a aj na tej onkológii ...

    Takže , panička ( ak by bola arogantná ) by možno dostala podobné prianie !!!
    V určitých situáciach som neskutočná sviňa ... možno by som jej šmaril do ksichtu niečo v zmysle spojenia :
    ........choroba - dieťa - nevládnosť ......
    Ako by sa asi zatvárila ?????
    alaya1 Chcela som ti dat pochvalu,zial,na tablete mi vyliezlo len pol okienka,tak aspon takto..dobre pises.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ak zdržiava a nekoná - tak sa obráť priamo na MPSVaR a popíš, ako ťa úradnička ignoruje, vyžaduje už raz dodané doklady, arogantne ti naznačuje, že to tak "skoro nebude". Jednoducho sťažuj sa a popíš - a pridaj ešte - "zvažujem toto medializovať, aby sa celé Slovensko dozvedelo, ako si štátni úradníci vysvetľujú zákony"......
    tictac7 ....ja neviem, ja už fakt nemám síl domáhať sa svojich práv vyhrážkami, ale na Slovensku to asi inak nejde - len vyhrážky a medializácia....
    alaya1 Lehoty maju take ako pises,tiez som zistovala pre priatelku, 2 mesiace na posudenie reviiznym lekarom a tolko aj na vydanie rozhodnutia,nic s tym neurobis,u na je to take iste,je to zastarala,skostnatena maskneria dam,ktore sk mysia,ze to davaju zo svojho,takze sa neponahlaju.
    dôchodca dedo paragraf
    Súhlasím s "misoft"-om, a nebáť sa napísať aj do médií.Ja som mal tiež oveľa menej vážny prípad asi pred desiatimi rokmi s pracovníčkou SP,vtedy mi stačila jedna otázka na ňu:"Pani, rada sedíte na tejto kancelárskej stoličke?Ak áno,tak konajte,lebo zariadim,že o týždeň na tej stoličke bude sedieť niekto iný!".Pritom nie som,ani som nikdy nebol kompetentný o tom rozhodovať,ani som nikoho nemal známeho,ktorý mal také právomoci.Za dve sekundy reagovala a hneď konala.Takže nebáť sa, a okamžite podľa možností informovať jej priameho nadriadeného, a keď nie,tak sa kontaktovať s MPSVaR!
    labutienka To je síce pekné, ale realita býva oveľa zložitejšia. tictac7 vôbec nezávidím... Ja ani zďaleka nie som z tých, čo sa boja úradníkov, no pohnúť s nimi sa často aj tak nedá...
    Ak by som Vám mala prerozprávať čo všetko som sa len za tento týžden dozvedela na ústredí úradu práce, či na ministerstve, kde som hľadala pomoc (v inej záležitosti), aj Vám by bolo do plaču a úrad práce si aj tak bude robiť čo chce.... Môže si to dovoliť...
    misoft Chyba týchto "osôb" na tých teplých flekoch je v tom, že oni stále žijú s pocitom, že občan je tu pre nich a nie naopak. Že občan je príťažou v ich "záslužnej" práci a že nejaký s telesným postihom, chorý je POVINNÝ sa im podriadiť. Ale ryba smrdí od hlavy, teda celý tento ansámbel úradníkov je nastavený tak, ako im to veľké šéfstvo prikazuje. Pokiaľ sa zákon nebude dodržiavať, bude sa prekrúcať a štátni picmochovia si budú istí svojou neomylnosťou, neľudským prístupom, aroganciou - do tej doby bude občan pre nich len odpad!

    Peňažný príspevok na kúpu zariadenia pre ŤZP z ÚPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.