Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra a DP

Dobrý deň,
slovenská sro - platca dph si objednala stavebné práce od českej sro - platca dph. Česká spoločnosť vystavila pre odberateľa faktúru bez dph. V ktorom riadku daňového priznania uvediem dph. Na riadku10 (Tovary a služby, pri ktorých daň platí príjemca podľa §69 ods. 2 a 9-12) alebo na riadku 11 (Služby, pri ktorých daň platí príjemca podľa §69 ods. 3)?

Prosím poraďte, ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
tictac7 na území, ktorého štátu sa nachádza nehnuteľnosť? Dôvod, oslobodenie od DPH, ktorý je uvedený na faktúre?
sofia323 nehnuteľnosť sa nachádza v tuzemsku (Slovensko). Ide o samozdanenie. Odviesť dph by mal podľa mňa odberateľ. Alebo sa mýlim? Len neviem, na akom riadku bude odvod dph.
promont maja ... podľa čoho uvažuješ, že ide o samozdanenie?
sofia323 no podľa toho, že daňová povinnosť sa prenáša na príjemcu služby, keďže miestom dodania služby je tuzemsko a keďže ide o platcov dph môžem si dph aj odpočítať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sofia323 tie paragrafy sú predsa zo zákona o dph. Nerozumiem otázke.
    tictac7 ja viem odkiaľ sú, a keď niečo riešim tak si ich aj podrobne po tisícikrát prečítam. Nech robím, čo robím - Teba minimálne v jednom z nich nevidím...
    sofia323 čítala som si ich neviem kolko krát ale nerozumiem rozdiel, kedy je odvod dph podla § 69 ods. 2 a 69 ods. 3) Asi by som sa nepýtala, keby mi stačilo si to prečítat, nemyslíš?
    tictac7 nehnuteľnosť - miesto dodania podľa § 16 - teda logicky nie §69 ods. 3 - ten sa odvoláva na § 15. ...ale stále som si nie celkom istá, či je samozdanenie správna cesta - stále si neuviedla dôvod oslobodenia od dane - aj promont maja saŤa na to pýtala
    sofia323 no preto že príjmam službu od zdaniteľnej osoby z iného členského štátu a daňová povinnosť sa prenáša na príjemcu, keďže miestom dodania je Slovensko.
      zbaliť

    Zahraničná faktúra a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.