Zavrieť

Porady

Havarijné poistenie plnenie rozpočtom

Dobrý deň

Ja mám takýto problém. Mám osobný automobil, na ktorom som mal teraz nehodu. Zrazil som srnku keď som išiel do práce. Pri nehode neboli svedkovia a škoda podľa môjho odhadu nepresiahla 4000 € a tak som nevolal políciu. Srnka ušla. Kedže mám havarijné poistenie tak som nahlásil svoju nehodu (poistnú udalosť). Nasledovala obhliadka špecializovaným technikom zo spoločnosti slov experta. Potom mi prišlo z poisťovne vyjadrenie, že si môžem dať auto opraviť. Mám poisťovňu kooperativa. a mam automobil škoda. rok vyr 2005.

No moja otázka znie je možne urobiť opravu tak, že poisťovňa mi pošle peniaze na účet a ja si auto opravím doma sam alebo svojpomocne?

Pýtam sa to preto lebo už som mal nehodu a nebol som spokojný s prácou autoservisu a tak by som to chcel riešiť takto.

Poškodené diely musím vymeniť aj tak ide len o to že ja nemám za dieloch takú maržu ako servis a to iste platí aj o práci.

Ak je to možné tak, čo k tomu potrebujem aké to má nevýhody atď.

Ďakujem za Vaše drahocenné rady.
Naposledy upravil Peteroo7 : 09.09.13 at 21:35 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Nepotrebuješ nič, nahlásiš, že chceš plnenie rozpočtom. Tiež mám Kooperatívu, syn mal nehodu, vinný bol iný vodič. Plnenie rozpočtom zo ZP prišlo hneď, akurát že spoluúčasť / máme aj HP/ nám ešte nevyplatili / meškajú už 4 mesiace/
    Peteroo7 Dobrý deň p. Truch. Ďakujem za odpoveď ale ide to aj v prípade, že vinník nie je známi? V mojom prípade je to divá zver????
    truch Najlepšie je spýtať sa priamo v poisťovni, myslím si, že keď je auto HP, tak by to malo ísť, akurát si odpočítajú spoluúčasť.

    Havarijné poistenie plnenie rozpočtom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.