Zavrieť

Porady

Poradťe načo si dať pozor pri kúpe eshopu ?

Dobrý den.Vopred dakujem tím,ktorý sa rozhodnú pridať príspevok k téme.Verím,že to pomože mne ale aj tím ktorý su na tom podobne ako ja.Takže rozhodol som sa kúpiť eshop.Nemám žiadne skúsenosťi preto píšem tu,snad my s tím niekto pomôže.
)OTAZKA č.1===Aký tip živnosťi potrebujem?OTAZKA č.2===Som zadlženy a šikovný exekútory už rozposlali bankám exekučné príkazy čiže možem si založiť v českej banke podnikaťeľský učet?(chápeťe,ak si ho založím v SR,tak to banka pošle exekútorom)
OTAZKA č.3===Kedže bývam na dedine s rodičmy,tak adresu,odosielaťel(čiže ja,majiťeľ) uvediem na balíček,ktorý odošlem na balíku a takisto bude adresa uvedená na faktúre v balíku?(rozumieťe ma,budem uvádzať moje osobné udaje,kde bývam,to asi nebude bezpečné čo?)

OTAZKA č.4===Obchod nemá také zisky aby to bolo na platcu DPH,čiže,ked zoberiem tovar,na tovare je cena napr.RADIO CENA 50 EURO,tá cena je od dodávaťeľa tých 50 euro je s dph?...ja teda k tím 50 eurám pridam maržu,30% to bude 0.30x50=15 50+15=65 čiže 65 je cena s dph alebo bez dph,mam dať esťe dph čiže 0.20x65=13 65+13=78 čiže toto uvediem ako cenu s dph?...som vyučený ako stolár,čiže preto takto,rozumiem sa zase inému,prosím vysvetlenie polopaťe,diki.....
OTAZKA č.5===každý mesiac budem mať faktúry,ktoré odošlem v balíku zákazníkovy čiže faktúra č.1 a vytlačím i druhú faktúra č.2,ktorú si odložím(KOPIA) a túto i všetky ktoré budem mať v mesiaci odovzdám učtovničke,ktorá to spracuje,ked budem podávať danové priznanie,čiže oni budú založene v tom danovom priznaní,ktoré budem mať ja a ešťe musím spraviť 3 kopiu ktorú dá učtovnička danovému úradu alebo budú stačiť čísla v danovom priznaní?..skratka čo všetko potrebujem odkladať,ked by prišla nejaká kontrola a čo všetko dať učtovničke?
OTAZKA č.6===čiže potrebujem živnostenský list,ked niesom platca dph,tak sa nemusím hlásiť na danovam urade?
OTAZKA č.7===Mám dlhy i v sociálnej i zadravotnej poisťovni aj leasing,možem preto podnikať?..čiže nemožu my exekútory zobrať ten eshop?..stejne tá cena toho eshopu nebude zodpovedať výške dlhov a kedže nemám iný príjem,tak by vedeli že by som to nemal s čoho splácať tie dlhy.Alebo mám rovno prepísať eshop na niekoho s rodiny kým nevyplaťim dlhy?....diki moc za odpovede,veľmy my to pomôže...
Naposledy upravil _Fredy : 09.09.13 at 06:19
avalik uprav ten text, ved sa to neda citat ... vela veci je tu na porade uz riesenych ... hore mas vyhladavac
_Fredy Aj som to upravil,snad je to lepšie,pracujem na tom,vyhľadávam to,no nenatrafil som na to čo presne píšem,chcem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ad 1. Voľná živnosť - "kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) ". ... Sprostredkovateľská činnosť je úplne iná činnosť.

    Ad 2. Na DÚ si povinný nahlásiť účet, ktorý budeš používať na podnikanie. ... existuje aj európsky platobný rozkaz - takže exekúcia ťa môže dostihnúť aj v zahraničí

    Ad. 3 Na faktúru píšeš údaje zo živnostenského registra, na balík adresu odosielateľa - tam sa ti vráti balík v prípade nedoručenia ... zákazník očakáva balík od odosielateľa uvedeného v obchodných podmienkach - v obchodných podmienkach tiež musíš mať údaje zo živnostenského registra ....

    ... kam ti pošta vrati balik ak daš len meno odosielateľa????

    Zákon o ochrane spotrebiteľa
    § 16
    (1) Predávajúci je povinný vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobku alebo o poskytnutí služby, v ktorom je uvedené
    a) obchodné meno a sídlo predávajúceho, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby,
    b) adresa prevádzkarne,
    c) dátum predaja,
    d) názov a množstvo výrobku alebo druh služby,
    e) cena jednotlivého výrobku alebo služby a celková cena, ktorú spotrebiteľ zaplatil.
    (2) Pri predaji výrobku s následnou dodávkou musí doklad obsahovať miesto určenia, dátum a čas dodávky.
    (3) Pri predaji použitého výrobku alebo upravovaného výrobku, výrobku s vadou alebo výrobku, ktorého úžitkové vlastnosti sú inak obmedzené, musia byť tieto skutočnosti v doklade zreteľne vyznačené.
    (4) Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na predávajúceho, ktorý predáva spotrebiteľovi rastlinné a živočíšne výrobky z vlastnej drobnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo lesné plodiny, ak osobitný predpis neustanovuje inak.21)

    Obchodný zíkonník
    § 3a
    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
    (2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.
    (3) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj na svojom webovom sídle, ak ho má zriadené.


    Ad 4. Ak nie si platca, kúpiš s DPH a ďalej DPH neriešiš ... ak by si dal na FA DPH, musíš ju odviesť.

    Ad. 5: potrebuješ 2 výtlačky FA - jeden zákazníkovi, jeden do účtovníctva

    Ad 6: Ak chceš podnikať, potrebuješ ŽL. DPH je o inom. Na DÚ sa hlásiš kôli dani z príjmov, pridelia ti DIČ (vybavíš zaškrtnutím na ohlásení živnosti)

    Ad 7.: Exekútor ti môže siahnuť na všetko, ak máš exekúciu, z čoho chceš platiť nákup eshopu a tovaru?


    PS: Názov otázky nezodpovedá obsahu.
    V tvojej situácii by som si najprv zabezpečila vyplatenie exekúcií a až potom začala s eshopom. Dovtedy máš možnosť si naštudovať potrebné veci - eshop nie je len, že dám fotku a cenu na net, pošlem, prídu peniaze. Je okolo neho potrebné naštudovať veľa zákonov, pretože pokuty hrozia z každej strany.

    čítaj zákony:
    - o ochrane spotrebiteľa http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
    - o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108
    - o ochrane osobných údajov http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-122
    ...
    Naposledy upravil avalik : 10.09.13 at 05:16
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Fredy Dakujem za odpísanie...
    k odpovedi č.1
    známy my hovoril,že my stačí sprostredkovaťeľská činnosť v oblasťi obchodu,to je to isté čo si napísala ty,len je to odborne povedané?
    k odpovedi č.2
    čiže nieje trestné,ked si spravím podnikaťeľský účet v českej republike a nahlásim ho na danovom úrade?..iba dovtedy,kým si nevyplaťim dlhy,potom si zriadim na slovensku
    k odpovedi č 3
    mám živnosťenský list,to už dávno,robil som ako zamestnanec lesné prace v nemecku mám tam obchodné meno=moje meno a priezvisko,miesto podnikania názov dediny,č.domu,psč a ičo...a na živnosťenskom lisťe mám napísané v ľavo hore dve čisla..jedno začína =č.ožp-k/ a nejaké číslo a druhé=č.živnosťenského registra a nejaké číslo
    ...čiže ako píšeš,že na faktúru údaje zo živnosťenského registra,čiže ťie čísla na živnosťenskom lisťe v ľavo hore alebo obchodné meno?
    a na balík údaje odosielaťeľa čiže stači moje meno,priezvisko a ičo?..ked tam nedám bydlisko,to bude vadiť?
    k odpovedi č.7
    nemám na to teraz peniaze,aby som vyplaťil dlhy a takisto nemám na nákup tovaru ale dodávaťel my to dá na faktúru s určitou dobou splatnosťi a tovar nebudem posielať na dobierku ale až po vyplaťení na moj účet a tak budem mať peniaze nákup tovaru..može to tak biť?
    _Fredy poslal som ťi to ako odkaz,ked som to dal tu,ako komentár,nedovolilo my to pridat,je to podtímto textom čo čítaš...podla mna treba ľudi upozorniť,tí noví nevedia,ako ja že ked píšu dlhší tex,odpoved alebo pridávajú dlhšiu tému,tak im to vymaže,nedovolí pridať a potom nervy,treba to písať na druhý raz...treba si to vždy skopírovať ten text,malo by to biť ako upozornenie na hlavnej stránke...
    avalik no precitaj si etiketu porady - otazky sa zadavaju samostatne - ak odpoved nenajdes pomocou vyhladavania
    avalik doplnila som odpoveď
      zbaliť

    Poradťe načo si dať pozor pri kúpe eshopu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.