Zavrieť

Porady

Existuje v klasifikácii nebytových stavieb niečo ako hobby dielňa?

Zdravím,
existuje nejaký predpis, ktorý špecifikuje stavebnotechnické riešenie nebytovej stavby? Existuje v klasifikácii nebytových stavieb niečo ako hobby dielňa? Ak áno, aké sú požiadavky na jej vybavenie a realizáciu? Ďakujem
Naposledy upravil majkatorka : 09.09.13 at 19:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majkatorka môjmu susedovi vydali rozhodnutie o umiestnení stavby 60cm od hranice pozemku na "montážnu hobby dielňu" s pôdorysom 8,85x25m...
    julysak 60 cm ?
    pozri stavebný zákon / miestne podmienky
    PS
    Sused býva vyvaný, aby sa vyjadril.
    julysak 25 m ?
    Má nejaké DLHÉ hobby
    majkatorka naše námietky neuznali, keďže ide o nebytovú stavbu. vraj... celý projekt vyzerá ako vila so slnečnou terasou pozdĺž nášho plota. preto chcem vedieť, či sú nejaké predpisy, čo je nebytová stavba a čo rodinný dom? to stačí, že si to inak nazvem a môžem stavať ako si zmyslím a obísť vyhlášku o odstupoch?
      zbaliť

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Nazvať to môžeš ako chceš, aj hobby dielňa. Pretože do stavebného povolenia sa udáva názov stavby, tak ako máš rodinný dom, tak môžeš mať aj iný názov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nedá mi ...NEDÁÁÁ ...!

    Hobby alebo záľuba či koníček je to, čo ľudia robia radi, čím sa viac-menej systematicky a dlhodobejšie bavia a čím nezarábajú žiadne peniaze.

    Takže v konečnom dôsledku by som mal - aj mám ( ja teda úplne ) niekde u teplého otvoru všetky zákony ohľadom vybavenia .
    Je úplne jedno , či sa jedná o vybavenie ohľadom vercjaku , tepla , hygieny , vetrania , ........

    Jediné , čo je potrebné splniť , je to stavebné povolenie alebo ohlásenie ...

    Existuje v klasifikácii nebytových stavieb niečo ako hobby dielňa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.