Zavrieť

Porady

Je ešte možné stihnúť založiť sro "po starom"? + viete prosím odporučiť nejakú spoľahlivú firmu na založenie sro v Košiciach?

Skúsil som už volať a písať na dve firmy, ktoré som v KE našiel, ale ani jedna z nich "nezdvíha" telefón ani neodpisuje na emaily.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Na porade je nick focalor / Košičan/ , on ti založí s.r.o. expresne a lacno.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Peter 18 (Dnes 12:40) Hľadám o tom informácie na nete, ale nikde som zatiaľ nič nenašiel. Viete prosím poskytnúť link na nejaký hodnoverný zdroj? Ďakujem.

    malo si hladal
    http://www.porada.sk/t222813-zi-spla...ml#post2400006
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pivko Zakladať s.r.o. a nemať 5.000 Eur može len špekulant.
    Peter 18 Hovorí kto? Špekulant? Ja napríklad vôbec nepotrebujem 5000Eur a nie som žiadny špekulant. A ak ty si myslíš, že som, tak to mi je v zásade ukradnuté. Presviedčať ťa o opaku nie je moja povinnosť.
    pivko keby to bolo na mne tak by som stanovil hranicu na min.10.000
      zbaliť

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Peter 18 prikladám Ti link: http://www.podnikajte.sk/spravy/c/94...-na-ucet.xhtml

    v dolnej časti máš uvedené zmeny v návrhu novely Obchodného zákonníka schválené vládou kde je uvedené, že účinnosť pripravovanej novely Obchodného zákonníka sa posúva na 1. december 2013.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter 18 Ďakujem. Takže na 100%né uistenie sa.. Znamená to, že sro týmto môžem stále založiť "po starom" až do 30.novembra, áno?
    VieraM To je síce pravda. Len ja som niekde čítala usmernenie čo sa týka obmedzenia hotovostných platieb, čiže pri zakladaní s.r.o. sa bežne postupuje tak že sa 5000 vloží do pokladne, čo vraj teraz nie je možné nakoľko 5000,- nemôže správca vkladu prijať v hotovosti do pokladne ale spoločník ich musí vložiť na účet v banke alebo previesť bezhotovostne.
    zuzana cinova 5000 je v poriadku...5000,01 už nie...podľa mňa Splatenie základného imania

    Medzi výnimkami sa nenachádza splatenie základného imania obchodných spoločností. Do účinnosti Zákona bolo možné pri založení spoločnosti zložiť vklad/y do základného imania aj do pokladne a za správu týchto prostriedkov zodpovedal správca vkladu. Pri založení spoločnosti s ručením obmedzeným s minimálnym základným imaním 5.000 EUR možno zložiť vklad aj v hotovosti, keďže táto suma je ešte na hranici povoleného, ale akékoľvek vyššie základné imanie už bude potrebné zložiť formou bezhotovostného styku na účet (správcu vkladu) v banke. Ak však spoločnosť zakladajú viacerí spoločníci, ktorí sa rozhodnú splatiť pri založení spoločnosti len časti vkladov a celková suma týchto častí vkladov nepresiahne 5.000 EUR, máme za to, že takéto časti vkladov by bolo možné zložiť a najmä prijať zo strany správcu vkladov aj v hotovosti.
    Peter 18 Nejako sa v tom už strácam. Všetko čo by som chcel teraz vedieť je či do toho 30.novembra môžem teda založiť s.r.o., tak ako som to na isto mohol založiť doteraz do 30.9. alebo nie.
    avalik v mojej odpovedi mas odkaz na temu kde sa to riesilo a je tam link na stranku NRSR - zmena este nie je schvalena ... rozklikni si to pozri konkretny navrh
      zbaliť

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    nájdeš nás tu takých viac, nemusíš sa orientovať iba na firmy, ktoré sídlia v Košiciach, nakoľko podania realizované prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu je možné robiť v rámci cele SR

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Aj tu na porade je nás veľa, kto zakladáme SRO. A aj veľmi výhodne, elektronicky, kde sa dá ušetriť ako na súdnom poplatku, tak aj na iných poplatkoch. Zákon naadobudne platnosť od 1. 12. a preto sa dá ešte toľko eseročiek pozakladať :-) koľko treba..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter 18 Hľadám o tom informácie na nete, ale nikde som zatiaľ nič nenašiel. Viete prosím poskytnúť link na nejaký hodnoverný zdroj? Ďakujem.
    pivko Aký je tam nejaký podstatný rozdiel ? Ja som počul iba to že základné imanie 5.000 Eur musí byť naozaj vložené na učet v banke. Ešte niečo doležité???
    Peter 18 Tak minimálne v dvoch veciach a to: mať spomenutých 5000Eur a taktiež bude treba na tento účel otvoriť osobitný účet. Neviem čo viac. Tuším som niekde čítal, že ešte "o jeden súhlas" naviac na nejakom úrade.
      zbaliť
    http://www.sroonline.sk/ Mám s nimi dobrú skúsenosť.
    Vloženie 5000 eur do banky bude platiť od 01.12.2013.
    Ďalšou prekážkou zo strany štátu je registrácia na DPH a povinna zabezpeka: pre novú sro cca 2.000 eur zložených na účte DU po dobu jedného roka.

    Je ešte možné stihnúť založiť sro "po starom"? + viete prosím odporučiť nejakú spoľahlivú firmu na založenie sro v Košiciach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.