Zavrieť

Porady

Nechcené náklady

Dostala som takúto otázku.
Podnikateľ vykázal za rok 2005 vysokú stratu. Je platca DPH. Chcel by túto stratu nejako znížiť a opýtal sa ma či si môže vyhodiť z VOZD cestnú daň, poistné? No proste nechce to mať v výdavkoch. Robí to cca okolo 200000,-.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Cestnú daň by som nevyhadzovala, ak má auto v podnikaní a uplatňuje si aj dph z pohonných hmôt. Poistné môžeš vyhodiť.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja mám taký istý názor. Podal DAŇ z motorových vozidiel na DÚ a zrejme zaplatil aj daň. Je tam potom aj problém z DPH:.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Aj ja mám takýto názor ako vy. Lenže jemu to poradila pracovníčka daňového úradu. Ja mám šťastie na takýchto klientov, ktorí si najprv overia nejaké možnosti u svojich známych pracovníkov DU a potom to dajú mne ako hotovú vec. A ked im to ja vyvrátim alebo nezdielam ten istý názor tak pozerajú na mna ako na ...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
va1ke
Aj ja mám takýto názor ako vy. Lenže jemu to poradila pracovníčka daňového úradu. Ja mám šťastie na takýchto klientov, ktorí si najprv overia nejaké možnosti u svojich známych pracovníkov DU a potom to dajú mne ako hotovú vec. A ked im to ja vyvrátim alebo nezdielam ten istý názor tak pozerajú na mna ako na ...
Mám veľmi rada takýchto, ktorý sa "vraj" boli informovať a "povedala im to pani na dú" a nakoniec keď sa opýtam aká pani, tak mi povedia, že ani nevedia jej meno a nebola to ani ich správkyňa. A pokiaľ na tom trvá, že to chce, tak nech Ti to dá na papieri. A potom nech vyvaľuje oči....
0 0
Vladimír Marcin Vladimír Marcin

Vladimír Marcin je offline (nepripojený) Vladimír Marcin

va1ke
Dostala som takúto otázku.
Podnikateľ vykázal za rok 2005 vysokú stratu. Je platca DPH. Chcel by túto stratu nejako znížiť a opýtal sa ma či si môže vyhodiť z VOZD cestnú daň, poistné? No proste nechce to mať v výdavkoch. Robí to cca okolo 200000,-.
Ja by som chcel tak isto nadviazať na túto tému.
Vychádza mi tiež vysoká strata a rád by som ju znížil. Som platcom DPH
Chcel by som sa opýtať či by som mohol faktúrovať na základe sprostredkovateľskej zmluvy- sprostredkovanie poistenia. Aký by to malo vplyv ohľadom DPH? Ďakujem
0 0
Vladimír Marcin Vladimír Marcin

Vladimír Marcin je offline (nepripojený) Vladimír Marcin

Prosím Vás mohol by mi v tom niekto poradiť?
0 0
Vladimír Marcin Vladimír Marcin

Vladimír Marcin je offline (nepripojený) Vladimír Marcin

Prosím!!!!!
Naposledy upravil Vladimír Marcin : 20.03.06 at 08:34
0 0
Vladimír Marcin Vladimír Marcin

Vladimír Marcin je offline (nepripojený) Vladimír Marcin

Vladimír Marcin
Ja by som chcel tak isto nadviazať na túto tému.
Vychádza mi tiež vysoká strata a rád by som ju znížil. Som platcom DPH
Chcel by som sa opýtať či by som mohol faktúrovať na základe sprostredkovateľskej zmluvy- sprostredkovanie poistenia. Aký by to malo vplyv ohľadom DPH? Ďakujem
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Veľmi Vám budem vďačný
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ale ak si platiteľ DPH tak musíš odviesť DPH aj zo sprostredkovania poistenia.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nakoľko sa jedná o "sprostredkovanie" to podlieha plateniu dph aj napriek tomu že sa jedná o poistenie.
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
A prosím Vás máte nejaké nápady na zníženie straty?
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Nenapadá Vás nič na zníženie straty pre platcu DPH
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

možno vyfakturovať nájomné pre neplatcu DPH.
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Nemáme čo prenajímať, prevádzky máme v prenajatých priestoroch
napadá Vás ešte niečo?
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Neviem v čom podnikáte,ale ak účtujete v priebehu roka všetko do nákladov, tak na konci roka pri inventarizácii zásob by sa môžno dalo niečo z nákladov vyhodiť a preúčtovať to ako zmenu stavu zásob.
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Podnikáme v oblasti moloobchodu a veľkoobchodu, tovar vo väčšej miere nakupujeme z krajín EU, môžeš dať konkrétny príklad?
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Nikto na konci roka nepotrebuje znížiť stratu? Sme platci DPH
Skúste poradiť na konkrétnom príklade, veľmi by ste mi pomohli
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
a čo tak odpisy? Vynechanie odpisov v danom roku t.j.r.2005
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Tie sú už vynechané. Neviem či sa tam niečo ešte dá vyriešiť, mňa konkrétne
fakt nič nenapadá. Tá strata je pre nás zbytočná, radi by sme mali nejaký základ dane
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
a čo neuhradené pohľadávky, ktoré v budúcnosti nebudú uhradené. Ich odpis by znamenal zvýšenie základu dane aj s nákladmi, ktoré s pohľadávkou súvisia.Hm?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať