Zavrieť

Porady

môžem žalovať ex-manžela za falšovanie môjho podpisu?

Ex-manžel počas trvania manželstva vyberal úvery niekoľkokrát po sebe a podpísal sa namiesto mňa.Figurujem ako povinná v 2. rade, aj keď som o ničom netušila. Môj život je v ruinách, on si spokojne žije, lebo je invalidný dôchodca a dlhy mu platím ja. Podala som na neho trestné oznámenie, no vraj je premlčaná doba. Pritom sa na súde v októbri min. roku priznal, že skrýval poštu, aby som sa o ničom nedozvedela!Pracovníčky Slovenskej sporiteľne nepochybili? Ako mu mohli dovoliť podpísať sa namiesto mňa?! Nie je povinnosťou, aby boli pri vzatí úveru prítomní obaja manželia? Najmä ak platí, že dlhy sú spoločné! Prečo sú spoločné, keď som tam nebola a nič som nepodpísala?! Prečo Slov.sporiteľňa poskytla opakovane úvery, keď ešte ten predchádzajúci nebol splatený?! Podala som odpor voči platobnému rozkazu-no voči dvom rozkazom na jednom tlačive, tak jeden automaticky správoplatnili. Ako sa ešte môžem brániť? Prenasleduje ma exekútor aj akísi vymáhači zo spoločnosti Platiť sa oplatí a moja česť je poškodená.Nikdy som nemala do činenia so zákonmi a teraz neviem noci spávať! Kto mi poradí, čo môžem podniknúť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    môžem žalovať ex-manžela za falšovanie môjho podpisu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.