Zavrieť

Porady

Motorka v exekúcií, ako postupovať?

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať... Našiel som na internete motocykel za výhodnú cenu až príliš výhodnú a samozrejme bol tom háčik... napísal som dotyčnému že čo je vo veci. napísal mi že:"Majiteľ na koho je písaná motorka má exekúciu = motorka sa nedá prepísať" ako v tomto prípade postupovať? Ak by som motocykel kúpil normálne kúpno-predajnou zmluvou, mohol by exekútor v prípade nesplácania exekúcie pôvodným majiteľom motocykel odobrať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Motorku ani neprepíšete na seba, pretože exekútor zablokoval prevod záznamom v evidencii DI. Následne by ju mohol aj predať skrz úhrady dlhov bez ohľadu na kúpnu zmluvu. Riešenie je jednoduché - dlžník musí uhradiť exekúciu.
    taiko a nemohol by sa kupec dohodnut s majitelom a exutorom aby za nejaku hradu (zaplatena exekutorovi a o tuto sumu znizena exekucia) motorku vynali z exekucie?
    draik Kým nebude uhradená exekučná pohľadávka, exe prevod neuvoľní. Medzitým môžu vyskočiť ďalšie exekúcie.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    záleží na čo tú motorku potrebuješ, ak na jazdenie na cestách, tak zabudni, inak by majiteľ mal možnosť motorku odhlásiť /exekútor nebude platiť poistenie/ a následne predať

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Dňom doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie má povinný ZÁKAZ NAKLADAŤ S MAJETKOM,takže dotyčný by sa dopustil trestného činu Kým nebude vyplatená exekúcia,nebude odblokovaná ani motorka...od tejto ruky preč

    Motorka v exekúcií, ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.