Zavrieť

Porady

ako zadav výdavky-jednorazovo koncom mesiaca

a ešte mam doplnujucu otazku - píše sa tu ze na potvrdenie výdavkov z pokladne stačí mať v zásuvke pod pokladnou výdavkový pokl.doklad,a bločiky o nákupe
No ked ich dá podnikateľ na konci mesiaca účtovníčke-má ich z pokladne mínusom vysporiadať?ako - úhrada faktúry, výdavky z pokladne,tak?? dakujem MOC
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, dennou uzávierkou sa ti vynuluje stav ERP. V zásuvke ERP uchovávaš len doklady z daného dňa - pre prípad kontroly z DU.
    Pokladničné doklady zaúčtuje účtovníčka v riadnej pokladni.
    tibor1000 aha tak preto treba dávať vklad do pokladne každé ráno? ja s ERP nerobím,vôbec tomu nerozumiem,ale potrebujem to zladiť s mojim účtovníctvom .. Prosím ťa neviem či si čítala moj predchádzajúci príspevok,ze v JU stale robim osobny vklad podnikatela do pokladne,a vobec som nesledoval kedy podnikatel vlozil do pokladne,ani výbery ,ani úhrady faktúr z pokladne no nič..
    veronikasad V zásuvke ERP nesmieš mať v priebehu dňa viac ako zostatok v ERP - v prípade kontroly z DU hrozí mastná pokuta. Evidovať výbery je vraj len doporučenie, čítala som na Porade stanovisko MF predajcom ERP. (teda nižši stav hotovosti nepokutujú)

    V reálnej (účtovnej ) pokladni by si nemal vykazovať mínusový zostatok,. Vtedy hotovosť pokladne doplňaš osobným vkladom podnikatela.

    ako zadav výdavky-jednorazovo koncom mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.