Zavrieť

Porady

Kto máte plastové okná z firmy Ľ.Vrtík Hlohovec? Prosím ozvite sa mi, súrne!

Prosím tých, ktorí majú plastové okná z firmy Ľubomír Vrtík, Hlohovec, aby sa mi ozvali. Dôvod: nám montovali okná v zime 2002 na novostavbu, nakoľko tam ešte nebývame, nemôžem posúdiť, čo tie okná budú "robiť" napr. cez zimu, keď sa bude kúriť, keď sa tam bude variť, dýchať ... Tohto chrobáka mi vložil do hlavy jeden sused, ktorému tiež robila okná táto firma, a má s nimi /po nasťahovaní/ neskutočné problémy. V zime po oknách steká voda, parapety doslova hnijú , na stenách sa objavila pleseň. A toto isté robia okná aj ďalším 3 rodinám, ktoré majú okná taktiež z tejto firmy. Lenže majiteľ firmy sa len vyhovára, že dosť často sa nevetrá, že je zlá stavba, že nie je vonkajšia omietka .... ale neverím tomu, že by to robilo na 4 domoch. Možno by sa to stalo napr. v 1 možno v 2 rodinách, ale u toľkých? Takže chcela by som sa do toho "obuť", aby sa mi po skončení záručnej doby, ktorú máme v zmluve na 5 rokov, nestalo to isté.
Poprípade mi poraďte, kde by som si mohla dať urobiť nejakú technickú alebo neviem akú skúšku, či tie okná zodpovedajú normám! Budem vďačná za každú radu!
Naposledy upravil janaGT : 05.09.06 at 09:28
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

... a tiez si myslim, ze kondenzacia vlhkosti na studenych sklach okien v zime, nie je v oknach ( sklo ako sklo ), ale urcite vo vstkom inom okrem okien. Hovgh!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

síce tvojej odpovedi nerozumiem, ale neva ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dvd
keby tam bolo vakuum, tak v strede okna by sa sklá dotykali vplyvom tlaku atmosfery - vakuum tam nie je - zahajujem sutaz pre tych co nemaju co robit ------- Co je medzi sklami???
DVD má pravdu - vákum tam byť nemôže. Ten riestor je plnený rôznou zmesou plynov alebo obyčajným vzduchom. Tie lacnejšie majú ako náplň vzduch, v obvodovom rámiku medzi sklami je taká hliníková lišta v ktorej je materiál absorbujúci vlhko. Drahšie tabule sú plnené inertným plynom (=vzácne plyny, ktoré majú nízku tepelnú vodivosť) a tie s ešte menšou priepustnosťou majú ako náplň argón.
Naposledy upravil Chobot : 20.03.06 at 10:31
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

..... a je vyfááranéé --- a že ludia majú moc roboty - asi iby tí, co si všetko nechávajú na koniec marca
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

dvd
... a tiez si myslim, ze kondenzacia vlhkosti na studenych sklach okien v zime, nie je v oknach ( sklo ako sklo ), ale urcite vo vstkom inom okrem okien. Hovgh!
sklo ako sklo, ale treba brat do uvahy cele okno a tam uz je rozdiel medzi plast a plast, resp. ci tie okna maju prirodzene vetranie alebo nie....
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Chobot
DVD má pravdu - vákum tam byť nemôže. Ten riestor je plnený rôznou zmesou plynov alebo obyčajným vzduchom. Tie lacnejšie majú ako náplň vzduch, v obvodovom rámiku medzi sklami je taká hliníková lišta v ktorej je materiál absorbujúci vlhko. Drahšie tabule sú plnené inertným plynom (=vzácne plyny, ktoré majú nízku tepelnú vodivosť) a tie s ešte menšou priepustnosťou majú ako náplň argón.

no brávoooo, tak predsa je to o skle teda medzi

ináč sa mi marí, že fakt som to tak počula,/ netvrdím!!!!/ že je tam vaakuum a práve preto sa nechám presvedčiť
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Vetrať a v zime "mikrovetrať".To, že sa na oknách "zrazí" para a vytvorí sa mokrý pásik v spodnej časti je normálne. Veď dýchaš, máš kvety - vytvára sa para - kam pôjde ak sú okná "dokonale" utesnené? Niekde sa to musí objaviť.
A ďalšia vec, nesušíť prádlo na radiátoroch a na sušiakoch - kam pôjde odparená voda? Na okná a steny - a pleseň jak vyšitá.
Moji rodičia vrazili "pár" tisíc do eurookien /rod. dom/ a mali ten istý problém, naučili sa "žiť" s novými oknami a majú po probléme.
Vraziť tisíce na "skúšobňu" je podľa mňa úplne ale úplne zbytočné. Výrobca by mal takoutou "vecou" disponovať - ale to je môj názor. Aj tak si každý urobí po svojom.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Barbara
no brávoooo, tak predsa je to o skle teda medzi

ináč sa mi marí, že fakt som to tak počula,/ netvrdím!!!!/ že je tam vaakuum a práve preto sa nechám presvedčiť
Barbara na milión percent tam je plyn.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Som rada tejto téme, pretože sa tiež chystáme v lete na plastové okná /máme v byte zimu/. No a toto čo tu čítam, som v rozpakoch. Mohol by niekto kto "sa vyzná" poradiť na čo myslieť pri kúpe, prípadne niečo čo sa týka technických parametrov /tiež som technický laik/. Budem vďačná za každú radu.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Medzi oknami sa nachádza argón,k téme vlhnutia pozri napr http://www.uniteam.sk/10550
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Pepa
Vetrať a v zime "mikrovetrať".To, že sa na oknách "zrazí" para a vytvorí sa mokrý pásik v spodnej časti je normálne. Veď dýchaš, máš kvety - vytvára sa para - kam pôjde ak sú okná "dokonale" utesnené?
Mokrý pásik áno, ale nie taký, že je vytvorený do výšky cca 35 - 40 cm. A po oknách steká voda.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Barbara
no brávoooo, tak predsa je to o skle teda medzi

ináč sa mi marí, že fakt som to tak počula,/ netvrdím!!!!/ že je tam vaakuum a práve preto sa nechám presvedčiť
To Ti verím, že niekedy môže byť v reklame uvedené, že vákuové sklá. Myslia tým ale to, že priestor medzi tými dvomi sklami je hermeticky (vzduchotestne) uzatvorený. Teda je to len nepresnosť v uvádzaní technickej špeocifikácie. Nemusíš sa obviňovať, že sa v tom nevyznáš, dnes nikto nemá šancu byť polyhistorikom (posledný bol tuším Alexander Veliký).

Tiež sa mi niekedy páči, keď v správach povedia, že "Polícia oblasť hermeticky uzavrela". Predstavím si pritom, že polícia zakryla fóliou celú oblasť.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

janaGT
Mokrý pásik áno, ale nie taký, že je vytvorený do výšky cca 35 - 40 cm. A po oknách steká voda.
Janka, pozri link od BEPA - veľmi dobré, niet k tomu viac čo dodať. A ešte môj skromný názor - môžeš mať xy potvrdení,certifikátov a čo ja viem čoho ešte - ak bude vysoká vzdušná vlhkosť, nebude sa dostatočne vetrať a ........ certifikát a potvrdenie ti je nanič.
Neber to prosím v zlom, ale ma vie strašne rozčúliť, ak sa "problémy" ktoré si zapríčiní užívateľ sám "hádžu" na výrobcov okien.
Janka, prajem ti pekný deň
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Pepa
Janka, pozri link od BEPA - veľmi dobré, niet k tomu viac čo dodať. A ešte môj skromný názor - môžeš mať xy potvrdení,certifikátov a čo ja viem čoho ešte - ak bude vysoká vzdušná vlhkosť, nebude sa dostatočne vetrať a ........ certifikát a potvrdenie ti je nanič.
Neber to prosím v zlom, ale ma vie strašne rozčúliť, ak sa "problémy" ktoré si zapríčiní užívateľ sám "hádžu" na výrobcov okien.
Janka, prajem ti pekný deň
Neberiem to v zlom, ako som napísala hneď pri zakladaní témy, ja tento problém zatiaľ s oknami nemám, lebo v dome ešte nebývame, len sa bojím, čo sa stane, keď sa nasťahujeme a bude to robiť to, čo iným, ktorí majú okná od jedného a toho istého výrobcu.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
janaGT
Manual, a kde sa dá urobiť tá skúška kvality? Radšej obetujem pár tisíc, ako keby som za niekoľko rokov mala minúť niekoľkonásobne vyššiu sumu!
Janka, obrať sa na skúšku kvality na Technický a skúšobný ústav stavebný, n.o. Nitra - 037/7712-416, 7716-541
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janaGT
Neberiem to v zlom, ako som napísala hneď pri zakladaní témy, ja tento problém zatiaľ s oknami nemám, lebo v dome ešte nebývame, len sa bojím, čo sa stane, keď sa nasťahujeme a bude to robiť to, čo iným, ktorí majú okná od jedného a toho istého výrobcu.
V podstate ani neide o výrobcov, ale len o firmy. ktoré kompletujú súčiastky, pretože všetky takéto firmy vlastne dovážajú zopár typov plastových profilov (na prstoch dvoch rúk by si ich zrátala), kovanie kupujú od 2 dodávateľov a sklo vozia všetci z Nitry. V dielni to potom dajú dohromady, prilepia tam nálepku firmy a je z toho okno.

Výnimkou je možno firma Internorm, ktorá dováža profily vlastnej materskej spoločnosti z Rakúska (aj ostatné profily sú zo zahraničia - hliníkové všetky, plastové neviem, či náhodou nie je aj u nás nejaký výrobca).

Keď si všimneš ponuky na plastové okná, tak zistíš, že niektoré profily sa u takchto firiem opakujú, rovnako ako aj kovania.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Chobot
V podstate ani neide o výrobcov, ale len o firmy. ktoré kompletujú súčiastky, pretože všetky takéto firmy vlastne dovážajú zopár typov plastových profilov (na prstoch dvoch rúk by si ich zrátala), kovanie kupujú od 2 dodávateľov a sklo vozia všetci z Nitry. V dielni to potom dajú dohromady, prilepia tam nálepku firmy a je z toho okno.

Výnimkou je možno firma Internorm, ktorá dováža profily vlastnej materskej spoločnosti z Rakúska (aj ostatné profily sú zo zahraničia - hliníkové všetky, plastové neviem, či náhodou nie je aj u nás nejaký výrobca).

Keď si všimneš ponuky na plastové okná, tak zistíš, že niektoré profily sa u takchto firiem opakujú, rovnako ako aj kovania.
Technický a skúšobný ústav nič nedováža ani nedodáva. Iba kontroluje všetky stavebné výrobky, či zodpovedajú skúške kvality.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tatiana
Technický a skúšobný ústav nič nedováža ani nedodáva. Iba kontroluje všetky stavebné výrobky, či zodpovedajú skúške kvality.
Tatiana, ja sa nehádam, máš pravdu.

Ale ja som reagoval na príspevok JanyGT, nie na Tvoj príspevok.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Kedysi dávno som o takomto probléme počula, avšak bolo to vtedy keď začali odporúčať eurookná. No teraz sa nestačím čudovať čo je v týchto príspevkoch popísané. Ja síce nemám plastové okná, ale susedia čo ich majú ani jeden sa doteraz o tom nezmienil. Moja mama, ktorá má veľký rodinný dom a všade sú plastové okná za štvrtý rok existencie podobný problém nezažila. Žiadne rosenie no proste nič. Je pravdou, že pri varení si vždy pootvorí okno v kuchyni, že občas vyvetrá aj v zime v každej miestnosti, ale žiadne niekoľkohodinové otváranie. Navyše v obývačke je krb a stupne sa vyšplhajú do pomerne veľkej výšky. Žeby mala " z pekla šťastie?".
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

janaGT
Neberiem to v zlom, ako som napísala hneď pri zakladaní témy, ja tento problém zatiaľ s oknami nemám, lebo v dome ešte nebývame, len sa bojím, čo sa stane, keď sa nasťahujeme a bude to robiť to, čo iným, ktorí majú okná od jedného a toho istého výrobcu.
Nedá mi nereagovať...čítam celú túto tému...Ja mám doma plastové okná päť rokov a neviem si ich vynachváliť. Nemám žiadne tu popísané problémy. V izbe suším prádlo skoro stále, ale vždy, keď ho rozvešiam, otvorím aspoň na hodinu vetrák a je to v pohode, nič sa mi nerosí. V kuchyni pri varení iež otváram občas vetrák, síce sa okno zarosí, ale to je asi normálne, po vyvetraní je to o.k. Ale chcela by som popísať jeden prípad - veľmi čerstvý. Keďže píšeš o problémoch, ktoré nastali pravdepodobne v rodinných domoch, kde majitelia radi šetria na kúrení, chcem upozorniť, že ak sa kúri nerovnomerne, tzn. že sa miestnosť vychladí a potom sa následne vykúri, nastáva presne tento prípad - plesnivenie. Môj brat kúpil minulý rok nový byt, ale keďže ho teraz nepotrebuje, rozhodol sa ho prenajať. Je to bytovka-novostavba -plastové okná, vo všetkých bytoch rovnaké. Prenajal ho v auguste a začiatkom marca podnájomníkov pekne vysťahoval - byt v dezolátnom stave po piatich mesiacoch. Všade plesne - na stenách, na oknách, proste všade. Nikto zo susedov tento problém nemá. Avšak tí, čo tam bývali, majú polovičnú spotrebu tepla oproti ostatným. Aj sa priznali, že pri odchode z bytu vypli kúrenie, lebo veď načo kúriť, po návrate ho vypeckovali a za chvíľu tam bolo teplo. Avšak za cenu tvorby kondenzu, vlhkosť sa vyzrážala. Aj znalec, ktorý toto posudzoval to dal za vinu práve tomuto, takže jednoznačne vina užívateľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať