Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Peniaze z dedičstva , teda aj z predaja zdedeného domu sú len tvoje, nepatria do BSM.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Da sa aj tak, ze si kupis byt pocas manzelstva iba na svoje meno. Ale v pripade rozvodu,ak by si manzel narokoval, tak musis vediet zdokladovat, ze peniaze si zdedila iba ty sama a ze tie boli pouzite na tuto kupu. Dedicstvo a dary nespadaju do BSM.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stormcatcher ako to tu do prdele vlastne je. podla otázky zdedil on, ty tu odpovedáš "peniaze si zdedila" nick je ona. nejako to tu zosúlaďte
    arizona ja som odpovedla nicku evitka1,predpokladala som ze je zena
    evitka1 ok, ja som pán Evitka, ja som zdedil a chcem sa rozviesť,tak špekulujem ako si zariadiť bývanie ešte pred rozvodom aby bolo iba moje a nešlo do BSM
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Manželka nemá právo na tieto financie ...
    To je pravda .

    Ale pravda je aj to , že ak tie ( povedzme ) všetky love minieš na kúpu bytu , tak manželku už neojekabátiš o tie love na , ktoré má nárok ...

    By ma zaujímalo , odkiaľ potom vezmeš financie na tie poplatky za byt .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evitka1 a čo keď ten byt napíšem na inú osobu?
    buchač Poviem inak ........

    To musí byť medzi dvoma partnermi úplne bohovô " ideálny vzťah " , ak je také zmýšľanie ....

    Sorry za úprimnosť ...ale z takýchto postojov mi je na grc ....teda za podmienky , ak je inak všetko v poriadku ...

    Takže , či napíšeš - nenapíšeš ...mne je šuma fuk ...
    evitka1 máš pravdu ten vzťah je už pasé, ostáva len to papierové manželstvo ale díky za úprimnosť
    nika.sum tak sa treba rozviest a potom kupit byt
      zbaliť

    Má právo manželka na peniaze ktoré som získal z predaja môjho dedičstva(domu) , prípadne aké mám práva ak si za ne kúpim byt ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.