Zavrieť

Porady

Autochladnicka smrdi po plaste (nieco take)

Zdravim, neviem ci som dobre zaradil temu, ale k teme. Mam na internate autochladnicku cez kabel napojenu na 220V. Je to ta NEkompresorova chladnicka. Neide vkuse, vypina sa po 2 hodinach bezania na hodinu. Chladi dobre ale smrdi hlavne od nedavna som si to vsimol. Akoby po plaste alebo po elektronike. Vsetko jedlo mi po tom smrdi, mam ho v sackoch pre istotu ale aj tak, potom tie sacky velmi smrdia a trochu aj jedlo v sackoch. Co mam urobit ? je to nebezpecne jest take jedlo? Uz som tu chladnicku z vnutra poumyval a nepomohlo. Moze to byt tym ze sa v nej kondenzuje vlhkost a stale je tam na spodku voda? Alebo je prach v systeme? Lebo uz ma niekolko rokov. mam ju rozobrat alebo co?

Vyumyval som ju, skontroloval tu vodu, ale ta voda vobec nesmrdi. smrad vychadza z toho chladiaceho systemu. Priznam sa ze som ju kupil odruky, a teraz ked som chcel zlozis kryt tak ten kryt uz bol rozoberany lebo su na nom vytiet ryhy od skrutkovača. ale mne to dole neide dat, nic to nedrzi, akoby z vnutra bolo lepidlo, moze lepidlo tak smrdiet?
Naposledy upravil peterncr : 11.11.13 at 17:06 Dôvod: nove zistenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Voda na spodku ???...veď sa nečuduj ...

    Vyprázdni , vyber všetko ...
    Vodu odstráň a pravidelne tak aj následne rob .
    Prach predsa povysávaj .
    Zápach odstrániš octovým roztokom .

    Príčina môže byť aj taká , že chladnička proste nestíha , máš ju možno preplnenú ...
    peterncr ale voda sa robi kazdy den, ona vkuse kvapka z toho chladiaceho otvoru. Natahuje vzduch z miestnosti s urcitou vlhkostou, chladi ho a vhana do chladnicky kde kondenzuje a vkuse kvapka. Ja ju vycistim od vody tak raz za tyzden ale to ta voda tam je uz po 1 dni. A prach som povysaval z tych otvorov co su. Ale nerozoberal som ju. Zo zaciatku som citil ten taky akoby smrad len z otvoru z kade vyfukuje teply vzduch von. (je to taky smradek ako ked si cuchnete k vzduchu z ventilatora z chladica zdroja na klasickom PC, akurat ovela silnejsi , zmiesany s nejakou umelinou) a tym mi smrdi cele furto. Skusim dnes celu poumyvat jarovou vodou a utriet do sucha. Uvidim co to urobi. Ak by mal niekto podobnu skusenost z tym smradom dajte vediet.

    Autochladnicka smrdi po plaste (nieco take)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.