Zavrieť

Porady

Živnosť popri zamestnaní

Dobrý deň! Počítala som už čo to na fóre, ale chcem sa opýtať aj sama za seba. Chcela by som si otvoriť živnosť popri zamestnaní, jednalo by sa o predaj bižutérie ktorú by som nakupovala z ebay. Čítala som že ak pracujem tak nemusím odvádzať mesačne zdravotné odvody, vyráta sa mi to z ročného zúčtovania. Ďalej som sa dočítala, že ak mám zisk pod 1822 eur musím podať daňové priznanie ale nemusím platiť nič. A ešte čo sa týka do odvodov do sociálnej poisťovne tiež som čítala že nemusím platiť ak mám zisk menší ako 12 násobok vymeriavacieho základu. Čo je na tom pravdy?

Ďalej sa chcem spýtať čo mi treba na založenie živnosti popri zamestnaní? Mám si otvoriť živnosť viazanú? Musím mať aj ERP alebo mi stačí podnikateľský účet v banke cez ktorý budem uhrádzať faktúry. Keďže sa jedná o ebay tak mi stačí ako dokladovanie výdajov záznam z paypal? Musím mať pečiatku? Čo stojí pečiatka a jej vybavenie? Aké doklady mám dávať zákazníkom môžem aj faktúry alebo obyčajné bločky z papiernictva na ktorých je pečiatka? Prosím poraďte mi !
kopretinka mimo témy,to chceš potom niekde predávať ako hand made?
Janka Korenková nie nechcem to predávať ako hand made. ja to nerobím ručne ja to iba objednávam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Dobrý deň! Počítala som už čo to na fóre, ale chcem sa opýtať aj sama za seba. Chcela by som si otvoriť živnosť popri zamestnaní, jednalo by sa o predaj bižutérie ktorú by som nakupovala z ebay. Čítala som že ak pracujem tak nemusím odvádzať mesačne zdravotné odvody, vyráta sa mi to z ročného zúčtovania áno, ZP neplatíš, a doplatíš ich až z ročného zúčtovania ZP. Ďalej som sa dočítala, že ak mám zisk pod 1822 eur musím podať daňové priznanie ale nemusím platiť nič. nie. nejedná sa o zisk, ale o príjmy. A keďže si zamestnaná, do príjmov sa počítajú všetky príjmy, takže aj ten príjem zo zamestnania - teda budeš mať povinnosť podávať daňové priznanie a v prípade kladného základu dane aj platiť daň. A ešte čo sa týka do odvodov do sociálnej poisťovne tiež som čítala že nemusím platiť ak mám zisk menší ako 12 násobok vymeriavacieho základu. Čo je na tom pravdy?

    Ďalej sa chcem spýtať čo mi treba na založenie živnosti popri zamestnaní? Mám si otvoriť živnosť viazanú? myslím, že na nákup a predaj Ti bohato stačí voľná živnosť Musím mať aj ERP alebo mi stačí podnikateľský účet v banke cez ktorý budem uhrádzať faktúry. závisí od toho, či budeš prijímať platby v hotovosti alebo nie. Keďže sa jedná o ebay tak mi stačí ako dokladovanie výdajov záznam z paypal? ani nie Musím mať pečiatku? nie Čo stojí pečiatka a jej vybavenie? Aké doklady mám dávať zákazníkom môžem aj faktúry alebo obyčajné bločky z papiernictva na ktorých je pečiatka? pri predaji v hotovosti, to bude blok z erp, pri predaji bezhotovostne môžeš faktúry vystavovať. Prosím poraďte mi !

    Odporúčam Ti nájsť účtovníčku, ktorá Ti bude viesť účtovníctvo, aj Ti všetko vysvetlí.
    Janka Korenková ďakujem, len neviem ako budem dokladovať tie objednávky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Trošku ťa opravím. DP nemusíš podať ak tvoj Príjem (nie ziskˇ) nepresiahne 1/2 aktuálnej ročnej nezd.časti základu dane. Do tejto sumy sa započítava aj tvoj príjem zo zamestnania.
    Naposledy upravil veronikasad : 18.11.13 at 15:03
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka Korenková nevyznám sa zatiaľ v tom, čo je aktuálna ročná nezdaniteľná časť dane?
    veronikasad Výška ročnej NČZD je stanovená zákonom, pre rok 2013 je to suma 3735,94€, z toho 50 % = 1867,97€.
    Janka Korenková takže ak budem mať príjmy nižšie ako 1867,97 nemusím podávať DP? neviete mi poradiť ako by som mohla dokladovať nákup z ebaya, máloktorý predajca vystaví faktúru?
    veronikasad Čítala si moju odpoveď ? Do tejto sumy sa započítava aj tvoj príjem zo zamestnania.
    Janka Korenková to som nejako nevidela, Ďakujem za upozornenie
    Janka Korenková neviete mi poradiť ako by som si vyrátala koľko budem mať odovd do sociálnej poisťovne. niečo pre laikov? Ďakujem
    veronikasad Aký príjem = tržby predpokladáš z podnikania ? (bez zamestnania)
    Janka Korenková bez zamestnania by som nechcela prekročiť tú hranicu 1867,97
      zbaliť
    Janka Korenková nevedeli by ste mi vyrátať odvody ak by bol môj príjem zo živnosti a zo zamestnania vo výške trebárs 6000 eur, ja sa v tom nevyznám. Ďakujem
    Janka Korenková alebo 7000 neviem ako sa to robí a neviem či vám stačí ten údaj že 7000 ročne

    Živnosť popri zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.