Zavrieť

Porady

Prenajatý eshop a ochrana osobných údajov

Mám eshop prenajatý od českej firmy. Tá má urobenú slovenskú lokalizáciu. Ja mám faktúru od slovenskej sw firmy, ale ona nie je tá firma, čo vlastní riešenie. To vlastní česká firma, údaje sú uložené na serveroch českej firmy.
Kto v tomto prípade registruje informačný systém - ja, čo si riešenie prenajímam, ten, čo mi vystavuje faktúru alebo ten, komu nakoniec vlastne idú peniaze a je mimo našej republiky? Nejak sa v tom strácam.

Musím nejak riešiť aj prepravnú spoločnosť? Tá mi poskytla prístup ku ich programu, v ktorom vypisujem adresy a telefónne čísla zákazníkov nutné pre dodanie balíka. Dáta sú uložené na ich počítačoch.

U seba mám iba dáta nutné k fakturáii

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Daska, podla mna,

    firma co ti fakturuje prenajom eshopu je pre teba sprostredkovatel a jej servery su u subdodavatela sprostredkovatela.

    svoj IS si musis registrovat ty (IS nie je len softver/administracia eshopu - je to vsetko od prijmu, cez spracovanie, uchovanie az po likvidaciu)

    prepravna spolocnost = sprostredkovatel
    Ing. Ľubomír Janoška
    Doplním len jednu formálnu (ale dôležitú) drobnosť - reťazenie zodpovednosti.
    Vy ako prevádzkovateľ zodpovedáte za výber bezpečného sprostredkovateľa (z. 122/2013, § 8 ods. 2) a sprostredkovateľ zodpovedá za výber bezpečného subdodávateľa (§ 8 ods. 2 + ods. 5 posledná veta). Logicky najprv musí existovať formálna záruka subdodávateľa sprostredkovateľovi a až od nej sa môže odvíjať záruka sprostredkovateľa voči Vám. Zjednodušene povedané, najprv musí existovať zmluva medzi sprostredkovateľom a subdodávateľom s týmito zárukami a až potom budete môcť "formálne dôverovať" sprostredkovateľovi a uzavrieť s ním sprostredkovateľskú zmluvu.

    Prenajatý eshop a ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.