Zavrieť

Porady

poistné plnenie a spoluúčasť - účtovanie PU

]Ahojte, potrebujem pomoc, lebo neviem ako to mám účtovať. Mali sme poistnú udalosť, kde sme spôsobili škodu pri vykonávaní stavebných prác. Zákazníci si uplatnili škodu v našej poisťovni. Tá výšku škody vyčíslila a uhradila škodu priamo zákazníkovi, o čom nás informovala listom. Jednému poškodenému uhradila menej o našu spoluúčasť, ktorú sme my zaplatili zákazníkovi. Neviem ako to mám zaúčtovať v PU. Ďakujem za Vašu pomoc.
Naposledy upravil monia781 : 27.11.13 at 13:20
tictac7 zmeň si formát písma - pôsobí to strašne agresívne....
monia781 prepáčte, nechcela som pôsobiť agresívne, skôr som chcela zvýrazniť otázku, lebo si neviem rady. Ale takých je tu asi viac. Sorry
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ja by som 549 nahradila 548. Zaúčtovanie listu, náhrad od poisťovne ,378/648.
    monia781 Neviem či som to pochopila dobre. Zaúčtujem to takto?
    1. list od poisťovne - poisťovňa uhradila poškodenému zákazníkovi (nie nám) sumu 1000 Eur (my sme neplatili nič) - toto neúčtujem?
    2. list od poisťovne - poisťovňa uhradila poškodenému zákazníkovi (nie nám) 800 Eur a 200 Eur musíme doplatiť poškodenému my. 200,- Eur je spoluúčasť, ktorú sme zaplatili.

    Spoluúčasť som zaúčtovala ID 548/379 a úhradu 379/221. Neviem či je to správne. Neviem či to plnenie, ktoré uhradila poisťovňa priamo zákazníkovi, či to mám účtovať alebo nie.

    Vie mi to prosím niekto rozpísať? Ďakujem
    zuzana Spoluúčasť uhradená poškodenému bude nedaňový náklad, ak si ju nebudem vymáhať od napr.zamestnanca, ak škodu spôsobil?

    poistné plnenie a spoluúčasť - účtovanie PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.