Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohladávky

Dobrý deň.
Mám dlh voči zdravotnej poisťovni Dôvera vo výške 930 eur,pretože som bola približne 2-roky dobrovolne nezamestnaná a neplatila som si zdravotnú poisťovňu. Tento dlh mi však rozdelili na 3 časti.Najprv mi prišlo ex.vymáhanie od jedného exekútora,ktoré som si začala splácať,potom druhé vymáhanie od druhého exekútora aj to som si začala splácať a nakoniec teraz tretie vymáhanie od tretieho exekútora. Som z toho zmetená,pretože že, ked že som si svoj dlh poriadne splácala,myslela som si že je všetko v poriadku a nie že sa na tom priživia další dvaja exekútori!Otázka tedy znie. Je možné že mi dlžnú sumu takto môžu rozhodiť trom exekútorom,ktorý sa na tom len nabalia ,pretože exekútorské trovy činia spolu takmer 500 eur ??Čo môžem urobiť aby mi dlh v poisťovni zlúčili ?
Naposledy upravil ermione : 28.11.13 at 09:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    teraz už neurobíš nič. Trebalo reagovať na upomienky, ktoré ZP posielala pred začatím exekučného konania. Tvoj dlh môžu rozdeliť aj viacerým exekútorom, napr. aj podľa počtu mesiacov, ktoré si dlžná - jeden mesiac=jedna exekúcia
    ermione jednoducho ,ja som reagovala,no nemohla som splácať,pretože som sa dostala do hmotnej núdzi,nakolko som sa rozviedla a mám školopovinné dieťa.,bolo a aj je to ťažké. Začala som splácať hned ako mi prišla prvá exekúcia,dohodla som sa na sume 20 eur a tak to šlo aj s druhým exekútorom. Prečo mi ale dali dalšiu exekúciu ked už dve splácam,nechápem.?! Aj tak si myslím že to nie je v poriadku.
    dakujem za odpoved.

    Vymáhanie pohladávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.