Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie tovaru z ČR v Alfe plus

Poprosím o radu, spoločnosť z ČR nám vystavila faktúru na dodaný tovar, na ktorej nie je DPH, čiže ide o samozdanenie, v ktorom riadku DPH v programe ALFA PLUS mám túto faktúru zaevidovať? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Samozdanenie zadávaš pri evidovaní faktúry do knihy záväzkov. Ako typ dokladu uvedieš faktúra a z rozbalovacieho menu vedľa vyberieš tovar EU. Vytvor si na tieto faktúry samostatný číselný rad
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1Lucy5 Tak som to spravila, len si neviem vybrať aké číslo riadku dph mám vybrať, aby mi to v evidencii dph zahrnulo na obe strany teda do odpočítania dane a taktiež do zdaniteľných obchodov aby sa mi dph vynulovala keďže ide o samozdanenie. Dala som tam 21C Daň z nadobudnutých tovarov z EÚ s možnosťou odpočítania dane, vyššia daň. Len mi to zahŕňa iba do odpočítanie dane do zdaniteľných obchodov už nie :-/ tak neviem čo s tým.
    veronikasad Netreba nastavovať žiadne číslo riadku, ak si vyberieš typ ako som ti napísala, do evidencie DPH ti faktúru z ČZ zaradí správne = urobí samozdanenie. Nič iné tam nedoplňaj.
    veronikasad Ak máš zaškrtnuté DPH, tak ti tam uvedie automaticky sadzbu dane (20%), 07/08 a 21C
    Je dôležité mať správne zadaného aj dodávatela v adresári = zaškrtnutie, že sa jedná o platitela DPH. Súčasťou adresy dodávatela musí byť aj krajina.
      zbaliť

    Zaúčtovanie tovaru z ČR v Alfe plus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.