Zavrieť

Porady

Ako je to v pripade danovej kontroly ked napr. kontroluje pohyby na ucte?

Ja mam dva ucty , ani jeden nie je podnikatelsky, ale idem zacinat s podnikanim a nakupovala som nejaky tovar avsak raz som platilsa z jedneho uctu, raz z druheho a tak rozne, ako to potom vsetko vydokladujem v pripade kontroly? Zaroven nakupujem oblecenie, aj na firmu aj pre seba, raz tak raz tak, moze to byt zmatocne pre nich a podozrive? Chcem to mat vsetko transparentne, dakujem za radu. Viem, mala by som pouzivat jeden ucet vyslovene na podnikatelske potreby a jeden na sukromne ale stane sa ze potrebujete peniaze preliat, alebo niekde mate menej a potrebujete nieco zaplatit tak zaplatite z toho druheho a podobne...Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No takéhoto bordelára by asi nikto nechcel účtovať
    Ak si tie účty neohlásila na DU, tak ti môže dať pokutu.
    shimao25 nahlasila som len jeden ucet ktory pouzivam na podnikatelske ucely, ale stalo sa mi myslim ze dve platby som platila za tovar aj z druheho uctu, co teraz?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. účty ktoré používaš na podnikateľské účely, nemusia byť vyslovene podnikateľské, ale musíš ich nahlásiť na daňový úrad, že ich používaš.
    2. pohyby na účtoch musíš mať najprv zaúčtované - t.j. odovzdáš účtovníčke, ona zaúčtuje. Čo je z podnikania ide do výdavkov, čo je na osobnú spotrebu, neide do výdavkov.
    3. Daňový úrad kontroluje tú účtovnú časť, nepozerá na výpisoch položkovite čo si platila, len ak sa to týka podnikania, skôr ich zaujímajú príjmy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    shimao25 dakujem za odpoved. a co v pripade ak predavam veci na eshope a zaroven je tu napriklad mimibazar alebo bazos, tam tie veci mozem predavat ako sukromna osoba? dava sa toto do uctovnictva? su to inzertne stranky
    kn-alka ak predávaš ako súkromná osoba, nedáva sa to do účtovníctva, ja by som to poriešila tak, že by som si vždy vytlačila ten inzerát, ktorého sa platba týka a to podložila pod bankový výpis..... po rokoch si kto bude pamätať, čo bola z podnikania a čo len tak.... treba podložiť a nebude problém
    shimao25 ano ale to nik nekontroluje co bola platba ako sumrmna osoba ked nieco aj nove predam na bazosi alebo mimibazare , nestaci si len vytlacit platbu a sparovat s fakturou co som predala ako na firmu cez e-shop? Dakujem za odpoved
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    sukromne veci si nakupuj a predavaj cez jeden ucet, na veci ktore nakupujes a predavas cez zivnost pouzivaj druhy ucet ....

    nie je mozne aby si nakupila tovar fakturu dala do nakladov v zivnosti a tovar potom predala ako sukromna osoba ...

    ak sa na inzertnych portaloch tvaris ako sukromna osoba a predavas na firmu, porusujes pravidla danych portalov

    rychlo si najdi uctovnicku, lebo sa na pokutach nedoplatis
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    shimao25 dakujem za radu, nie netvarim sa nijak, myslela som tak, ze narpiklad kupujem oblecenie od dodavatelov na firmu a predavam cez e-shop, ale dost vela oblecenia az nad ramec by som povedala kupujem aj sama pre seba ako sumromna osoba a kedze nakupujem cez net nie vzdy vsetko sadne, tak to potom predam cez inzertny portal, myslim ze to sa smie. a ze ci to je problem ked cez ten isty ucet to kupujem? lebo ide o to, ze niekedy kupujem nieco od druhych e-shopov, nie od nejakeho velkoobchodnika a ked sa mi to paci kupim si aj pre seba, alebo kamosky , a ten isty tovar kupim aj na predaj, ale je to komplikovane lebo tam mam jeden ucet a platim z jednej karty, ja si to viem pekne vytlacit a vydelit ktore je na firmu a ktore na sukromne ucely, ale ci to niekomu nebude prekazat ze tam tie platby mam , ci si ja vytlacim z uctu len tie co su obchodne a sparujem ich s fakturami? alebo tak, ci sa to da, dakujem
    avalik zbytocne to komplikujes mas dva ucty, tak si oddel firemne peniaze od sukromnych
    shimao25 ok ano viem. chcem sa len spytat ze uz existujuce platby a v pripade nejakej nutnosti a urgenice keby sa stalo ze sa vyskytnue este nejake ci to vadi pri kontrole? alebo tak? ze ci si ja sama parujem tie faktury alebo mi niekto ma oravo nahlaidnut do vypisu a pytat sa na veci
    shimao25 ano dakujem, mam vsak modelovu situaciu - kupila som tovar, avsak zaplatila som ho zo sukromneho uctu, platila som za postovne, nasledne mi ho preclili, cize clo a dan, dalej transitne vyhlasenie , jcd a ine sluzby spedicnej splocnosti...mozem si to dat do nakladov? tovar chcem dalej predavat na e-shope...ako postupovat? hm.....da sa dohlasit moj sukromny ucet na danove, aby to bolo koser, alebo ako? spravila som chybu, viem...
      zbaliť

    Ako je to v pripade danovej kontroly ked napr. kontroluje pohyby na ucte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.