Zavrieť

Porady

vzory vyplnených tlačív

zdravím, som tu nová a neviem si rady.. kde by som mohla nájť vzory vyplnených tlačív na daňové priznanie DPH?
minulý mesiac mi vyšiel nadmerný odpočet a teraz daňová povinnosť... neviem, ako to mám vpísať do priznania...
prosím, poraďte mi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Vypíš si normálne DP a v kolónke č. 29 si napíš daňovú povinnosť do r. 31 si napíš ten nadmerný odpočet.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Do r. 30 napíšeš nadmerný odpočet, ktorý budeš odpočítavať od r. 29 a v r. 32 Ti vyjde rozdiel daň. povinnosti.
    1. Ak si mala napr. minulý mesiac nadmerný odpočet 1000,- a teraz Ti vyšla daň. povinnosť na r. 29 500,- Sk, tak do r. 30 odpočítaš 500,- Sk a v r. 32 Ti vyjde nula.
    2. Ak bol NO 1000,- a Tebe vyšla daň. povinnosť 1500,-, tak Ti vyjde na r. 32 500,- Sk, ktorú musíš uhradiť.
    Dúfam, že je to zrozumiteľné.

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    zdravim, dakujem pekne za radu... este posledná otazka... ak bol teda ten NO 38 506,-- a teraz danová povinnosť 4 005,-- ten rozdiediel (34 501,--) mam napisat do riadku 31???

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    randy
    zdravim, dakujem pekne za radu... este posledná otazka... ak bol teda ten NO 38 506,-- a teraz danová povinnosť 4 005,-- ten rozdiediel (34 501,--) mam napisat do riadku 31???
    Nie, do r. 31 napíšeš 4005,- Sk a do r. 32 nulu a ten rozdiel Ti daň. úrad vráti. Odpočítať si môžeš iba toľko, aká bola daň. povinnosť.

    vzory vyplnených tlačív

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.