Zavrieť

Porady

Ako sa brániť voči urážkam a hrubému osočovaniu.

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, čo robiť. V práci sme kolektív cca 23 ľudí (THP pracovníci). Zloženie kolektívu je také, že viacmenej sú tam mladí ľudia do 30 rokov. Jedna kolegyňa sa pred nejakým časom začala viac kamarátiť s našim šéfom (on je z inej krajiny a slovenčinu takmer neovláda). Ona si vymýšľa veci, ktoré nie sú pravda a zavádza ho a tým, že on si nevie zistiť pravdu niektorých z nás uráža. Nejde len o urážky typu vzťahov partnerských, ale aj výkon práce, dokonca si vymýšľa, že niekto kradne a podobne. Je to už neúnosné. Je to o to horšie, že náš šéf jej verí a zmenil aj svoje správanie, je ovplyvnený jej nenávisťou voči niektorým osobám a vďaka tomu tak aj koná. Robí chyby v manažovaní firmy, ktoré však navonok vidieť len v tom, že naša pobočka má horšie výsledky, takže navonok nie je viditeľné, prečo sa to deje.
Mňa osobne to uráža a preto by som sa chcela poradiť, či je nejaká legálna možnosť ako to vyriešiť. S ňou sa to nedá vysvetliť zoči-voči, pretože je menej inteligentná a extrémna povaha. Trvá to už dlho a už som skúšala ju aj ignorovať. Ja sa k nej ani nepribližujem a nedávam jej možnosť na to, aby som ju nejako vyprovokovala, ale aj ja som jedna z tých, ktorých má stále v "ústach". Uráža ma jej vyjadrovanie, ubližuje mi to.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    fesanda , takze nechapem, ci ti ide o urazanie tvojej osoby, alebo o slabe vysledky pobocky.
    Pises, ze ta osoba je "menej " inteligentna a pravdepodobne ovlada cudzi jazyk, ktorym hovori sef, tak vy, viac inteligentni predsa tiez viete cudziu rec, tak sa stretnite so sefom a povedzte mu svoj postoj, urcite mate aj porady, kde si to mozete vydiskutovat.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    jedine si to vykonzultovať face to face so šéfom. Hovoriť presne o veciach, o ktorých viete, že mu hovorila super kolegyňa. A pádne mu dokázať, že to nebola pravda, že je to všetko inak.

    Nepochybujem o tom, že toto vás už napadlo ako jedno z mála riešení. Tak hor sa do toho. Nebojte sa, nebuďte pohodlní. Nečakajte, že sa to vyrieši samé.

    Ako sa brániť voči urážkam a hrubému osočovaniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.