Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov pri predaji na kúpno predajné zmluvy

Dobrý deň, prečítala som si o zákone, ale nie som si istá, či mám povinnosť zaregistrovať sa, pokiaľ predávame tovar na základe faktúry a k tomu aj kúpno predajnej zmluvy s FO jednotlivcami. Stačí mi vypracovať nejaký projekt alebo smernicu, alebo mám k tomu ešte aj potrebu registrácie?
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    Ak nemáte zamestnanca a ani pc s databázou odberateľov nie je pripojený na internet, tak stačí smernica. Ináč projekt.

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    Aj mňa to zaujíma.
    Tomu rozumiem - ak NIE je PC s databázou odberateľov pripojený na internet - stačí smernica, ale je nutná v tomto prípade registrácia? Keď napr. databáza odberateľov - FO (nepodnikateľov) obsahuje : meno, priezvisko, bydlisko, prípadne telef. alebo e-mailový kontakt ???
    kataria moja evidencia sa nachádza iba v papierovej forme a do účtovného programu to nahodím len ako faktúru...bez rodného čísla a čísla občianskeho preukazu...
    ja tomu rozumiem, že ak nemám zamestanca, čo nemám...a počítač s databázou nieje pripojený na internet, čo nieje, okrem malých výnimočných čo je 4x do roka, ked odosielam dph výkaz elektronicky ...tak vtedy netreba registráciu, stačí len smernica

    Ochrana osobných údajov pri predaji na kúpno predajné zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.