Zavrieť

Porady

Je mozne sudom prikazat liecbu alkoholizmu niekde v ustave?

Prosim o radu. Mama ma problemy s alkoholom ale nechce si to priznat a ani sa ist liecit. Kazdy mesiac minimalne 2 tyzdne vkuse pije a nestara sa o rodinu (sme piati surodenci- najstarsi ma 24 a najmladsia ma 11). Dalo by sa to prostrednictvom socialky/sudu nejako riesit? Dakujem
5 komentárov     zbaliť
arizona sorry, za otazku mimo temy, ale ty pises sama zo svojho nicku,alebo ho pouzivaju viaceri ludia?
Lusssy tiez sa nad tym zamyslam, ked v inej teme pise, ze ma 5 deti a sestra ma deti uz velke... a tu zas, ze ich je 5 surodencov a najstarsi zo surodencov je 24 rocny a najmladsi 11 rocny...
ewelin666 Predtym som pisala tu otazky v maminom mene, pretoze som to nechcela cele tak klukato vysvetlovat ze moja mama a jej sestra atd atd... preto som to pisala, ako keby to pisala ona sama...
arizona ok, pytala som sa preto,lebo casto si tu rozne nicky vymyslaju rozne temy,len aby sa zabavili.dik
ewelin666 nie, ani nahodou... bohuzial kruta realita :/ este ze su tie vianoce...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    Pokiaľ mama nespácha nejaký trestný čin tak ťažko.Protialkoholické ochranné liečenie či už ambulantnou resp. v krajných prípadoch ústavnou formou môže ustanoviť iba súd a to ako súčasť odsúdenia za nejaký trestný čin. A iba súd môže takéto opatrenie zrušiť, spravidla sa tak deje po jednom roku výkonu ochranného liečenia. V momentálnej situácii však neexistuje spôsob ako Vašu matku prinútiť aby sa išla liečiť.
    ewelin666 Dakujem za info.. dufala som ze sa to nejako :/ bolo by ublizenie na zdravy dostatocnym dovodom?
    BXLmiami V podstate jediným.Ohrozovanie okolia,dokazateľné je dôvod na nútenú liečbu.Dokazateľné.

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ak sa nestará skúste na ňu poslať sociálku a vyhrážať sa jej, že jej zoberú deti ... alebo otec rozvodom.. ináč sa to v našom .... štáte nedá.
    ewelin666 Tieto vyhrazky uz davno neplatia... ale vdaka

    Je mozne sudom prikazat liecbu alkoholizmu niekde v ustave?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.