Zavrieť

Porady

Nový portál finančnej správy od 1.1.2014.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Finančná správa, pod ktorú patrí oblasť daňová a colná chystá nový portál, ktorý zjednotí elektornickú komunikáciu a teda drsr.sk a colnasprava.sk. Portál je dostupný už teraz, tak odporúčam si ho preklikať, aby v novom roku nebol problém. Pokiaľ som si dobre prečítala info, všetci tí, ktorí sú už zaregistrovaní a teda majú už podpísané aj dohody, tak budú na nový portál premigrovaný automaticky. Portál nájdete tu: https://tpfs.financnasprava.sk/sk/titulna-stranka
Autor článku
Monika Imrichová
elektronický podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, lektorovanie, open-source
JWC s.r.o.
Profil z katalógu odborníkov Porada / Odbornici
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
JankaO
tak to bude asi v mojom nastavení Mozilly 26,0
asi áno
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Ja som sa tam dostala cez Mozillu , ale ako sa odhlásim zo stránky? Nevidím tu žiadnu možnosť odhlásenia.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
IVEB
Ja som sa tam dostala cez Mozillu , ale ako sa odhlásim zo stránky? Nevidím tu žiadnu možnosť odhlásenia.
fľochni očkom na pravý horný roh monitoru
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
ok dík, v exploreri je tam ikona odhlásenia
0 0
martinez martinez

martinez je offline (nepripojený) martinez

Pochváliť
Ahojte, 2 otazky :
1/ Ako elektronicky podat nejake oznamenie ? vidim v katalogu formularov, pod kodom "nespecifikovana oblast" formular "VSEOBv14"... ked ho otvorim, vyplni sa "cover" a potom cez prilohu sa v pdf natiahne oznamenie, ktore som napisal na hlavickovy papier ? ... uvazujem spravne ?
2/ V katalogu formular este nie je ulozeny formular DPH... resp. je tam ikonka, ktora spusti sDane...lenze z eDane sa uz neda odosielat... takze ? este pockame ?
Dik
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Pochváliť
Tak som si pozrel tú stránku a pýtam sa, kto už konečne vysvetlí colníkom, že pri dovoze tovarov v osobnej batožine z tretích krajín sa množstvové limity uplatňujú iba na alkoholické nápoje, tabakové výrobky a pohonné látky, kým na všetky ostatné tovary sa uplatňujú peňažné limity!
Tak, ako na predchádzajúcich stránkach Colnej správy aj na tejto novej uvádzajú, citujem: Ďalej sa oslobodenie (od DPH) vzťahuje aj na dovoz 500 g kávy alebo 200 g kávového extraktu a esencie, 100 g čaju alebo 40 g čajového extraktu a esencie. Ak takto postupujú pri kontrole cestujúcich pri ich návrate z tretích krajín, potom ich sprosto a drzo okrádajú.
https://www.financnasprava.sk/sk/obc...-cla-dph-a-spd
To je v rozpore s ustanovením § 48a zákona o DPH a so smernicou Rady č. 2007/74/ES.
Asi by nezaškodilo hromadné preskúšanie pracovníkov Finančnej správy z legislatívy EÚ. Tiež neviem, prečo tento štát živí ešte trojtisícovú armádu colníkov po našom vstupe do EÚ?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
kto mi poradí do 5 minút kde je na novom portáli fs sr správa kvalifikovaných certifikátov pre zep, toho odmením novoročným eurom
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
martinez
Ahojte, 2 otazky :
1/ Ako elektronicky podat nejake oznamenie ? vidim v katalogu formularov, pod kodom "nespecifikovana oblast" formular "VSEOBv14"... ked ho otvorim, vyplni sa "cover" a potom cez prilohu sa v pdf natiahne oznamenie, ktore som napisal na hlavickovy papier ? ... uvazujem spravne ?
2/ V katalogu formular este nie je ulozeny formular DPH... resp. je tam ikonka, ktora spusti sDane...lenze z eDane sa uz neda odosielat... takze ? este pockame ?
Dik
https://www.financnasprava.sk/sk/ele...rucky-a-navody
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
fs.jpg  
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
srska
kto mi poradí do 5 minút kde je na novom portáli fs sr správa kvalifikovaných certifikátov pre zep, toho odmením novoročným eurom
už je po limite - takže nič. Ale môžem zodpovedne prehlásiť, že keď to tam Ty nevidíš, tak to asi nebude...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Pochváliť
anto
Neviem načo tam dali čakacie doby na hraniciach - to je asi to najdôležitejšie, čo zaujíma daňové subjekty. Radšej by mali zvýšiť rýchlosť a pracovať nielen vtedy, keď je na prechodoch televízia.
No, mohli tam rovno namiesto "Čakacie doby na colných hraničných prechodoch" napísať "klimaktériách". Pretože spisovne slovensky sú to priechody...
1 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Pochváliť
Sarlotka
ako ste sa tam prihlasili? mna hlasi ze zadane prihlasovacie udaje nie su spravne
A mne debil, že mám zle formátované (MOJE ) heslo a nenapíše ako by ho chcel pri registrácii
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Pochváliť
tictac7
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod
mne iba jedno takto

druhé (tuším Java) normálne
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
Neviem, no mne to v exploreri chvíľu funguje, potom nefunguje, potom napíšee, ze mám zlé prihlasovacie údaje, o chvíľu sú už dobré. Vyberiem jeden subjekt, popozerám, čo tam mám, potom vyberiem druhý subjekt a zase prestane fungovať výber... tak neviem, buď som ja rýchla, alebo on nestíha a je vyčerpaný.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
tictac7
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod
v ostrej verzii mi to funguje-nefunguje rovnako,

v testovacej je to bez problemov:

registracia: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/...0-%20final.swf

podanie dokumentu: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/...0-%20FINAL.swf
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
tictac7
srska
kto mi poradí do 5 minút kde je na novom portáli fs sr správa kvalifikovaných certifikátov pre zep, toho odmením novoročným eurom
už je po limite - takže nič. Ale môžem zodpovedne prehlásiť, že keď to tam Ty nevidíš, tak to asi nebude...
odpoveď z fs sr:

Dobrý deň,
uz netreba nikde ZEP priradovat do profilu. uz ho mozte rovno pouzit na podpis dokumentu bez priradenia.
---
S pozdravom,
---
Ak chcete ohodnotit kvalitu mojej odpovede, kliknite na linku:
1 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Pochváliť
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Gong
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujem
neviem odkiaľ sťahuješ - skús odtiaľ
0 0
JWC s.r.o. JWC s.r.o.

JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Pochváliť
srska
Gong
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujem
neviem odkiaľ sťahuješ - skús odtiaľ
A hlavne si dávaj pozor na to, koľko bit máš operačný systém. Aj to môže byť dôvod nefunkčnosti - ak si stiahneš zlú verziu.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Pochváliť
Neviete kde by som našla toto :"vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa"... chcem poslať klienta na DU, a potrebuje tam okrem iného "dohodu" - tú som našla, ale ten email... som používateľom od 2012, pozerala som aj v starých emailoch z DU, no nenašla som ništ. čo má teda k tomu priložiť, predtým sa tlačil registračný formulár používateľa. ale teraz neviem ako na to
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 02.03.14
  2. Príspevkov: 238, Posledný príspevok: 13.03.13
  3. Príspevkov: 13, Posledný príspevok: 01.12.12
  4. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 06.02.11
  5. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 15.07.08