Zavrieť

Porady

Nový portál finančnej správy od 1.1.2014.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Finančná správa, pod ktorú patrí oblasť daňová a colná chystá nový portál, ktorý zjednotí elektornickú komunikáciu a teda drsr.sk a colnasprava.sk. Portál je dostupný už teraz, tak odporúčam si ho preklikať, aby v novom roku nebol problém. Pokiaľ som si dobre prečítala info, všetci tí, ktorí sú už zaregistrovaní a teda majú už podpísané aj dohody, tak budú na nový portál premigrovaný automaticky. Portál nájdete tu: https://tpfs.financnasprava.sk/sk/titulna-stranka
Autor článku
Monika Imrichová
elektronický podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, lektorovanie, open-source
JWC s.r.o.
Profil z katalógu odborníkov Porada / Odbornici
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Pochváliť
Sarlotka
Prosim Vam chcem si pod seba pridat jednu novu klientku postup sa nejako zmenil?

Doteraz som poslala vzdy:
2x dohodu
plnomocenstvo
moj registracny formular, ten som uz cez novu stranku ani nenasla, kde by som si mohla vytlacit ale mam ho ulozeny, citam ze sa ma prilozit email ale ja taky ziaden nemam,



Autorizácia používateľa na overenie oprávnenia konať pri využívaní eSlužieb

Autorizácia predstavuje proces, pri ktorom sú registrovanému používateľovi pridelené prístupové práva k dátam daňového subjektu. Autorizácia sa realizuje na colnom úrade/daňovom úrade. K autorizácii používateľa je potrebné správcovi dane predložiť nasledujúce doklady:

osobný identifikačný doklad (napr. občiansky preukaz, pas);
vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa;
plnomocenstvo na využívanie autorizovaných elektronických služieb v prípade, ak si daňový subjekt zvolil na zastupovanie zástupcu, ktorý koná v rozsahu udeleného plnomocenstva. Ak je zástupcom právnická osoba a nekoná v jej mene štatutárny orgán, vyžaduje sa aj poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby inej osobe, ktorú na konanie poveril. Plnomocenstvo sa nevyžaduje, ak v mene daňového subjektu koná poverená osoba. V tomto prípade je potrebné predložiť poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby
pri podávaní písomností elektronickou formou bez zaručeného elektronického podpisu v dvoch kópiách:
Aj ja by som potreboval poradit, nema niekto odpoved? Dakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
dr.kuko
Aj ja by som potreboval poradit, nema niekto odpoved? Dakujem.
https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes

https://www.financnasprava.sk/sk/ele...rucky-a-navody
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Pochváliť
Tieto stranky som si uz niekolkokrat prestudoval, dokonca su citovane v prispevku. Ak by som potreboval len oficialne stanoviska organov, tak nepotrebujeme poradu, ved vsetko je v zakone, alebo niekde zapisane. Akurat tomu nikto nerozumie, preto si tu predsa radime. Tam pisu o e-maily, ktory nemam (lebo je to pisane pre novych ludi) a neviem ani vytlacit registracny formular, ktory volakedy vytlacit isiel.
Takisto neviem ake splnomocenstvo tam treba dodat, ci nahodou ho nemam niekto urobene vo worde a je ho ochotny pridat. Alebo tu je niekto kto to cele uz podstupil v roku 2014 a vie opisat co nakoniec naozaj potreboval, lebo kazdy rok chcu nieco ine a nejak inak. Aby som bol prichystany a nemusel zhanat veci na poslednu chvilu. Ale dakujem za zaujem o moj prispevok.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
dr.kuko
Tieto stranky som si uz niekolkokrat prestudoval, dokonca su citovane v prispevku. Ak by som potreboval len oficialne stanoviska organov, tak nepotrebujeme poradu, ved vsetko je v zakone, alebo niekde zapisane. Akurat tomu nikto nerozumie, preto si tu predsa radime. Tam pisu o e-maily, ktory nemam (lebo je to pisane pre novych ludi) a neviem ani vytlacit registracny formular, ktory volakedy vytlacit isiel.
Takisto neviem ake splnomocenstvo tam treba dodat, ci nahodou ho nemam niekto urobene vo worde a je ho ochotny pridat. Alebo tu je niekto kto to cele uz podstupil v roku 2014 a vie opisat co nakoniec naozaj potreboval, lebo kazdy rok chcu nieco ine a nejak inak. Aby som bol prichystany a nemusel zhanat veci na poslednu chvilu. Ale dakujem za zaujem o moj prispevok.
stačí použiť vyhľadávač - minulý týždeň som sem pridávala Tip - prilepila som tam odpoveď na túto otázku, ktorú som predtým zadala na FS
1 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Pochváliť
Dakujem a pod cim to mam hladat? Skusil som dat do vyhladavca vsetky klucove slova a stale naslo len to iste.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
dr.kuko
Tieto stranky som si uz niekolkokrat prestudoval, dokonca su citovane v prispevku. Ak by som potreboval len oficialne stanoviska organov, tak nepotrebujeme poradu, ved vsetko je v zakone, alebo niekde zapisane. Akurat tomu nikto nerozumie, preto si tu predsa radime. Tam pisu o e-maily, ktory nemam (lebo je to pisane pre novych ludi) a neviem ani vytlacit registracny formular, ktory volakedy vytlacit isiel.
Takisto neviem ake splnomocenstvo tam treba dodat, ci nahodou ho nemam niekto urobene vo worde a je ho ochotny pridat. Alebo tu je niekto kto to cele uz podstupil v roku 2014 a vie opisat co nakoniec naozaj potreboval, lebo kazdy rok chcu nieco ine a nejak inak. Aby som bol prichystany a nemusel zhanat veci na poslednu chvilu. Ale dakujem za zaujem o moj prispevok.
a comu nerozumies? - rozklikal si si tie odkazy co som dala? mas tam aj navod na registraciu v pdf a aj video - je to tam jasne napisane aj zobrazene, kde mas kliknut co mas tlacit .... plus k registracii a autorizacii je tiez pokec, portal FS ma aj hore zalozku pomoc - tam si klikni a prestuduj, je tam aj o plnomocenstve

nie je mozne kazdemu jednotlivo vysvetlovat co ma robit, co ma stlacit - je toho dost popisaneho ci uz na stranke FS alebo tu na porade
1 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Pochváliť
Mám daňovníkov ktorí boli na 7a registrovaní ešte v roku 2011. Chcela som im urobiť novú registráciu a nechce mi ich zobrať. Píše že je zlé rodné číslo. Staré dohody už predsa od 1.1.2014 neplatia, tak neviem čo to chce. Musia aj 7 a-čkari komunikovať elektronicky?
Súhrnný mi už asi nezoberie. Nemáte skúsenosti?
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Pochváliť
micuska6
Včera som odhlasovala 4 vozidlá, bol to síce pôrod, ale podarilo sa.
Cez : Katalog formularov / Sprava dani/ Nespecifikovana agenda/ vseobecne podanie tu klik na ikonu podania a stačí len vypísať hlavičku podľa predtlače. Pri FO chce okrem daňového identifikačného čísla aj rodné číslo v tvare s lomenom a potom stačí napísať správu. Žiadnu prílohu som neposielala .
Dúfam, že to niekomu pomôže.
Súhlasím, dnes som takýmto spôsobom oznamovala číslo účtu a číslo telefónu a prešlo to bez problémov.
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 02.03.14
  2. Príspevkov: 238, Posledný príspevok: 13.03.13
  3. Príspevkov: 13, Posledný príspevok: 01.12.12
  4. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 06.02.11
  5. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 15.07.08