Zavrieť

Porady

Musim sa stat platcom DPH v pripade ze dovazam tovar z tretich krajin?

musim sa stat platitelom dph v pripade ze dovazam tovar z tretich krajin (mimo EU) ale dodavatelom od ktoreho tovar kupujem je spolocnost sidliaca v inom clenskom state EU, cize uhrady za tovar su posielane do ineho clenskeho statu EU? Moj rocny obrat nepresahuje zakonom stanovenu vysku, neprijimam sluzby mimo SR a nepredavam tovar odberatelom mimo SR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    musim sa stat platitelom dph v pripade ze dovazam tovar z tretich krajin (mimo EU) ale dodavatelom od ktoreho tovar kupujem je spolocnost sidliaca v inom clenskom state EU, cize uhrady za tovar su posielane do ineho clenskeho statu EU? Moj rocny obrat nepresahuje zakonom stanovenu vysku, neprijimam sluzby mimo SR a nepredavam tovar odberatelom mimo SR.

    to si troška odporuje... Ak Ti fakturuje tovar firma, ktorá má IČ DPH z iného ČŠ, tak nedovážaš tovar z 3. krajín ale nadobodúš tovar z iného ČŠ. V tomto prípade postupuješ podľa § 7 ods. 1 a sleduješ si sumu 13.941,45 14.000 eur za kalendárny rok.
    Naposledy upravil tictac7 : 09.01.14 at 18:19
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ninocka55 doplním, od 1.1.2014 je hranica na registráciu zaokrúhlená na sumu 14 000 eur
    tictac7 vďaka za opravu - opravím v texte
    meamea este by som doplnila, ze tovar je vyrobeny a realne ho dovazam z krajiny mimo EU ale vlastnikom tovarne je spolocnost sidliaca v krajine EU... Aj moja faktura za dopravu zahrna naklady z tovarne mimo EU. Pretoze je pre mna nevyhodne stat sa platcom DPH je nejaka moznost ako sa tomu vyhnut?
    tictac7 nie
      zbaliť

    Musim sa stat platcom DPH v pripade ze dovazam tovar z tretich krajin?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.