Zavrieť

Porady

Ako je to pri narodení druheho dietatka ak pri prvom poberam rodicovsky prispevok, budem ho poberat dalej alebo prejdem opat na materske?

Teraz na dceru (2r 3m) poberam rodicovsky prispevok a cakam druhe dietatko. Druhe dieta sa narodi 15.4.2014. Budem dalej poberat rodicovsky prispevok na obe deti alebo mi rodicovsky prispevok zanikne a budem poberat len matersku?Pred narodenim prveho dietatka som rok pracovala.Ale pracovny pomer uz netrva skoncil v roku 2011
4 komentárov     zbaliť
Mila123 trvá ti pracovný pomer? ak nie do kedy trval?
apiv vylepsila som otazku.nie pracovny pomer skoncil v auguste 2011
veronikasad Počas poberania RP trvá zamestnanie akebo iné nem.poistenie ?
apiv nie pracovny pomer uz skoncil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nem.poistenie počas rod. dovolenky trvá len v prípade, ak trvá pracovný pomer. Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem. poistenia v posledných dvoch rokoch - túto podmienku nesplňaš. Aj pri druhom dieťati budeš naďalej poberať rod. príspevok.
    apiv Takze akoby sa mi nic nemenilo budem dalej pokracovat v poberani RP...alebo sa zmeni jeho suma ci aj ta ostane rovnaka?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    materské je dávkou nemocenského poistenie - a ty povinné poistenie (PP) už nemáš - tak dávka nebude. Jedine ak by si si platila dobrovoľné poistenie v SP ???
    Ale od narodenia dieťatka máš nárok na RP - z UPSVaR
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad V čase narodenia druhého dieťaťa ešte prvé nebude mať 3 roky.
    Katy a R veď hej - ale musí doložiť RL druhého dieťatka
    apiv dobrovolne si neplatim....potom ak tomu rozumiem budem dostavat RP na obe deti...len neviem ci sa zmeni suma alebo ostane rovnaka?
    Katy a R pokiaľ viem, tak RP môžeš dostávať len jeden (možno niekto upresní) - vyšší je pri dvojičkách (súčasne narodené deti) .. http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVa...atne_davky.pdf
    apiv dobre dakujem pekne...uz som aj so znamou hovorila...budem poberat rodicak dalej ako ste poradili a bude v takej istej sume ako bol doteraz pri prvom dietatku..len plus pridavky na druhe dietatko bude navyse
    karpis Budeš dostávať RP v tej istej sume ako doteraz
      zbaliť

    Ako je to pri narodení druheho dietatka ak pri prvom poberam rodicovsky prispevok, budem ho poberat dalej alebo prejdem opat na materske?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.