Zavrieť

Porady

Dedenie po strykovi

Dobry den, rad by som vedel ako to je z dedenim v pripade, ze stryko je zenaty a bezdetny. Rodicia uz neziju ani strykovi ani jeho zene. V pripade, ze zomrie stryko ako prvy, dedi jeho zena a po jej smrti jej surodenci a naopak? zavet by nebol spisany. je to tak?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Áno, je to tak.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
IamMartin IamMartin

IamMartin je offline (nepripojený) IamMartin

V prípade, keď zomrie najskôr môj strýko (pokrvný príbuzný) a až potom jeho manželka. Dedičské konanie, kde by majetok prešiel na jeho manželku, neprebehlo po jeho smrti, teda stále je vlastníkom môj strýko (na liste vlastníctva). Môžem dediť po ňom alebo synovci a netere jeho ženy na rovnakej úrovni ako ja.

Inak povedané či rozhoduje poradie úmrtia pre určenie oprávnených dedičov, v prípade keď majetok nebol prededený? Ďakujem.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Po strýkovi by mohli dediť jeho potomkovia, manželka, prípadne rodičia. Ak teda po jeho smrti ešte žila manželka, najskôr sa všetko prededí na ňu. Potom sa ponej dedí - teda jej rodina,
V takomto prípade sa nedelí v tretej skupine po skôr zomrelom strýkovi (zdedila to manželka).
Po manžlke dedia jej potomci alebo rodičia, alebo nakoniec súrodenci, prípadne ic deti.
Vycbádza to tak, že dediť budú synovcovia a netere po tete.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať