Zavrieť

Porady

Slovenská SRO s pôsobením v zahraničí

Dobrý deň,
chceme založiť s.r.o., dvaja spoločníci a sídlo na SR. Išlo by o celoročné sprostredkovanie stavebnej práce pre živnostníkov zo Slovenska na stavbe v Belgicku (mali by sme zmluvu s belgickou stavebnou firmou,ktorá nám vyplatí peniaze,ktoré následne podľa zmlúv rozdelíme živnostníkom). Akou formou môžeme túto činnosť realizovať (aký predmet podnikania)? Zaujíma ma aj, či budeme potrebovať vytvoriť organizačnú zložku v Belgicku a či bude treba platiť daň z príjmu aj v Belgicku aj na Slovensku.

Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Na pôsobenie v Belgicku by stačilo aj sprostredkovanie. Ale ... si uvedom vec, že v Belgicku s tebou ako sprostredkovateľom nikto žiadnu takú zmluvu neuzavrie, iba nejaký tamojší magor. Ostatní investori uzatvárajú zmluvu so zodpovedným odborným stavebníkom s dobrými referenciami - generálnym dodávateľom. Ktorý si hľadá svojich subdodávateľov na odborné práce a odberateľovi osobne ručí v garančnej lehote za kvalitu svojich prác, vrátane prevzatých subdodávok. Na to je potrebná stavebná činnosť s certifikátmi, ktoré uznáva aj Belgicko, nie nejaké príštipkárstvo. Ak stavebná akcia generálneho dodávateľa bude trvať dlhšie, ako pol roka, musí sa v Belgicku registrovať ako stála prevádzkáreň zahraničnej firmy. Aj so všetkými daňovými povinnosťami z toho vyplývajúcimi. Subdodávateľ - živnostník, ktorý položí dlažby za týždeň a odide, sa registrovať nemusí.
    rastislav5 ďakujem pekne za odpoveď. Čo sa týka zákazníkov a referencií, s tým by problém nemal byť, vzhľadom na pôsobenie môjho spoločníka v Belgicku už niekoľko rokov. Založenie sro bude vnímané ako krok vpred aj pre zákazníka.
    rastislav5 ďakujem za odpoveď. Z jednej poradne som dostal odpoveď, že by išlo o voľnú živnosť - Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb. Lebo ja by som nesprostredkoval zamestnancov, ale služby iných živnostníkov.

    Slovenská SRO s pôsobením v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.