Zavrieť

Porady

Poznámky - účtovná závierka PO

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

poznamky_kryci_list_od_31_decembra_2013.pdf
- pri elektronickom posielani je toto ako formular, ktory sa vypíše na stánke FS

poznamky_tabulky_pracovna pomocka_od_31_decembra_2013.rtf
a toto je príloha, ktorá sa po vyplnení a uložení priloží ku kryciemu listu = formuláru a pošle sa to všetko spolu cez portál FS

zdroj: MF SR



Doplnenie:

17. Otázka:
Dajú sa podávať poznámky k účtovnej závierke elektronicky?
Odpoveď:
Áno, ale iba cez portál finančnej správy, nie cez e-DANE.
Osoby, ktoré sú povinné komunikovať elektronicky, podávajú účtovnú závierku iba elektronicky, t.j. súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky.
V elektronických formulároch sa nachádza len prvá strana poznámok. Ostatné strany poznámok musí účtovná jednotka pripojiť ako prílohu napr. v pdf formáte a zaslať spoločne aj s prvou stranou poznámok elektronicky
cez Katalóg elektronických formulárov, nie cez Všeobecné podania.

zdroj: Najčastejšie otázky a odpovede pri podávaní elektronických formulárov cez portál finančnej správy k 24.1.2014

Doplnenie c.2:

Opatrenie MF SR č. 4455/2003-92 ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na
zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva


§ 3

(7) V poznámkach sa uvádzajú informácie ustanovené v prílohe č. 3 a v prílohe č. 3a, pre ktoré má účtovná jednotka obsahovú náplň. V prílohe č. 3a sa ustanovuje na účely uvádzania číselných údajov v poznámkach tabuľková forma, pričom v nej uvádzané tabuľky sa začlenia do obsahovej náplne zostavovaných poznámok.
Naposledy upravil avalik : 12.02.14 at 22:25 Dôvod: doplnenie
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
Prosím vie mi niekto odpovedať na otázku?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
kuravesele
A prosím, ten krycí list, keď budem posielať spolu s PDF súborom poznámok, musí byť tam aj podpisový záznam člena štatutárneho orgánu účtovnej jednotky alebo fyzickej osoby, ktorá je účtovnou jednotkou? (Lebo podpisový záznam osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva a za zostavenie účtovnej závierky nemusí byť.) Lebo my podávame cez elektronickú značku podateľne, a neviem či to poslať bez podpisu alebo si to vytlačiť, podpísať, naskenovať a odoslať? Veľká vďaka...
precitaj si hore zadanie, je to tam uvedene
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
3a poznámky.JPG  
však som si to prečítala, už aj zákon o účtovníctve...ale nejde mi to do hlavy že by stačilo iba ten krycí list a poslať to cez elektronickú značku podateľne...a tá prvá strana čo bola minulý rok (dávam do prílohy) tak tá sa vynecháva? úplne to nahrádza ten krycí list? ďakujem za pochopenie a moju "nechápavosť"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
kuravesele
však som si to prečítala, už aj zákon o účtovníctve...ale nejde mi to do hlavy že by stačilo iba ten krycí list a poslať to cez elektronickú značku podateľne...a tá prvá strana čo bola minulý rok (dávam do prílohy) tak tá sa vynecháva? úplne to nahrádza ten krycí list? ďakujem za pochopenie a moju "nechápavosť"
namiesto tej 1.strany, ktorú si proložila, áno, ide krycí list a k tomu priložené - ako príloha - ostatné strany
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
kuravesele
však som si to prečítala, už aj zákon o účtovníctve...ale nejde mi to do hlavy že by stačilo iba ten krycí list a poslať to cez elektronickú značku podateľne...a tá prvá strana čo bola minulý rok (dávam do prílohy) tak tá sa vynecháva? úplne to nahrádza ten krycí list? ďakujem za pochopenie a moju "nechápavosť"

kopirujem z hora:

"V elektronických formulároch sa nachádza len prvá strana poznámok. Ostatné strany poznámok musí účtovná jednotka pripojiť ako prílohu napr. v pdf formáte a zaslať spoločne aj s prvou stranou poznámok elektronicky
cez Katalóg elektronických formulárov, nie cez Všeobecné podania."

cize vyplnis elektronicky prvu stranu = kryci list a poznamky das ako prilohu k prvej strane v pdf
4 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
a výročná správa a správa audítora sa v tlačenej forme odovzdá daňovému úradu, a ten to naskenuje a odošle do registra účtovných závierok? Ak sa mýlim, tak ma prosím napravte...ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
kuravesele
a výročná správa a správa audítora sa v tlačenej forme odovzdá daňovému úradu, a ten to naskenuje a odošle do registra účtovných závierok? Ak sa mýlim, tak ma prosím napravte...ďakujem
ak mas povinnost elektronickej komunikacie vsetko ,musis posielat elektronicky - co nema formular posielas ako vseobecne podanie, oznacis typ prilohy "vyrocna sprava" a pripojis prilohu v pdf
Naposledy upravil avalik : 22.02.14 at 16:27
1 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
ďakujem avalik, ja som si už podala dopyt, a odpísali úplne takú hlúposť, že až...tak radšej som sa tu opýtala...lebo viem, že tu dostanem presnejšiu informáciu.

áno komunikujeme elektronicky...čiže všetko pošlem elektronicky, a do zbierky listín už nič...ďakujem...ešte raz
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
a ešte taká vec keď čítam zákon, je tam napísané : Ak účtovná jednotka nemá schválenú účtovnú závierku v lehote podľa odseku 3, uvedie,že ukladá neschválenú účtovnú závierku a oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky ukladá do registra dodatočne, najneskôr do piatich pracovných dní od jej schválenia.

My máme dátum schválenia keď je dátum zostavenia, ale minulé roky sme tam dávali iba dátum zostavenia. Teraz aby som dodatočne nemusela oznamovať o schválení, tak mám dať rovnaké dátumy? Či môžeme to tam vložiť iba zostavené, a dátum schválenia je len v tom prípade ak sa znovu otvoria účtovné knihy? Ďakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
daj to ako samostatnu otazku
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pochváliť
No tak dnes som cez e-dane java poslala daňové priznanie, súvahu a výkaz ziskov a strát, všetko prešlo v poriadku. Poznámky mám v súbore pdf, cez e-dane java to vôbec nešlo poslať, tak som musela cez ten katastrofálny portál, tam to prešlo. Potom som pozrela do e-dane a tam mi to ukazuje, že je to odoslané, ale nedostanem sa do tých poznámok a ani potvrdenku odtiaľ neviem vytlačiť, lebo mi vypisuje, že "Osoba nemá oprávnenie na prezeranie údajov". Tak na zhotovenie a zaslanie údajov mám povolenie a na prezeranie nie??? :-))))))))) Ja už neviem, či sa smiať z toho, či čo :-))))))))))
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
v historii komunikácie na ich portáli sú všetky podania, kt. je možné vytlačiť...potvrdenia o podaní, kt. prešli z e dane. Skús hľadať tam a si to vytlačiť
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Pochváliť
Zdravím Vás.

Prvá strana poznámok, ktoré som našla na stránke finančnej správy vyzerá takto https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.118.html
toto mám vyplniť?

Ten vzor, čo je priložený v otázke som nenašla.

Hľadám zle?

Ďakujem za odpoveď.

Dana
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
ja som našla.. ale to nie je tlačivo, do ktorého sa dá písať.. len vytlačiť..
https://pfseform.financnasprava.sk/F...civ/UVPOD3.pdf
to, čo máš ty, sa nachádza v katalógu tlačív, keď sa prihlásiš na drsr,sk, a tiež je správne..
Naposledy upravil Žabinka : 24.02.14 at 11:20
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Pochváliť
Ale tie sa nedajú vyplniť v PC.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pochváliť
dana99
Ale tie sa nedajú vyplniť v PC.
doplnila som..
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Pochváliť
:-)
0 0
skovco skovco

skovco je offline (nepripojený) skovco

Pochváliť
Posielam jeden uzitocny link na peknu uctovnu zavierku
http://www.wolterskluwer.sk/vuz2013
mozte to kludne pouzit je to verejny vzor
keby to chcelo niekde heslo (tusim tie excel tabulky su zaheslovane aby to niekto omylom neprepisal) tak zadajte IFS2013
3 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Pochváliť
na www.danovecentrum.sk sú prilepené poznámky v editovateľnej forme, dá sa do nich vpisovať, ak ste registrovaní tak to ide aj tam.
Ja mám však otázku : to musím vyplňovať všetko resp. keď mám cca polovicu tabuliek prázdnu - dávam tam nuly alebo nechám prázdne , vyplním len to čo sa týka firmy a nech sa v tom hrabkajú daniari ? budem posielať tých 25 strán aj keď bude vyplnená iba tretina ?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Pochváliť
Klaudia, posielam cca 12 strán, ak nemám náplň pre niektorú položku, tú nedám do súboru na odoslanie
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 14, Posledný príspevok: 14.02.14
  2. Príspevkov: 30, Posledný príspevok: 09.08.12
  3. Príspevkov: 16, Posledný príspevok: 01.12.05
  4. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 02.08.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 16.11.04