Zavrieť

Porady

Podanie DP k DzP PO

Prvýkrát vypisujem DP DzP PO a všimla som si, že tu nie je žiadne potvrdenie, ako u FO.
Stačí teda, ak DP pošlem poštou? Som totiž zo Žiliny a musela by som poslať klienta (ktorý je mimochodom na východe) do Bratislavy.

Ja si myslím, že áno. Kópiu budem mať a aj lístok z pošty.

Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajacik
    Prvýkrát vypisujem DP DzP PO a všimla som si, že tu nie je žiadne potvrdenie, ako u FO.
    Stačí teda, ak DP pošlem poštou? Som totiž zo Žiliny a musela by som poslať klienta (ktorý je mimochodom na východe) do Bratislavy.

    Ja si myslím, že áno. Kópiu budem mať a aj lístok z pošty.

    Čo vy na to?
    Poštou to zaslať môžeš, budeš mať predsa podací lístok, ako doklad o podaní.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ajacik
    Prvýkrát vypisujem DP DzP PO a všimla som si, že tu nie je žiadne potvrdenie, ako u FO.
    Stačí teda, ak DP pošlem poštou? Som totiž zo Žiliny a musela by som poslať klienta (ktorý je mimochodom na východe) do Bratislavy.

    Ja si myslím, že áno. Kópiu budem mať a aj lístok z pošty.

    Čo vy na to?
    Posielam výlučne poštou už 5 rokov

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    výborne. aj ked taký výlet do blavy by tiež nebol zlý. ale až v apríli

    dakujem

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    Tento rok chcem poslat DP postou, doteraz to bolo vzdy osobne.
    Pri osobnom podani mi vzdy nechali zadnu stranu, ako je to pri podavani postou? Ten papier mi posle d.u.? A ako je to s vykazmi?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    smajlinka
    Tento rok chcem poslat DP postou, doteraz to bolo vzdy osobne.
    Pri osobnom podani mi vzdy nechali zadnu stranu, ako je to pri podavani postou? Ten papier mi posle d.u.? A ako je to s vykazmi?
    Pri podaní poštou máš potvrdenie od pošty , ten malý lístok pri doporučenom posielaní... DÚ Ti určite nič nepošle, takže to Potvrdenie mu poštou ani neposielaj. Výkazy vložíš do obálky tak isto ako aj DP

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    Jasne, tomu rozumiem, mne slo skor o to, ze pri osobnom prineseni, mi daju aj zadnu stranu z DP opeciatkovanu, ze ako sa k tej dostanem?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    smajlinka
    Jasne, tomu rozumiem, mne slo skor o to, ze pri osobnom prineseni, mi daju aj zadnu stranu z DP opeciatkovanu, ze ako sa k tej dostanem?
    Len pri osobnom odovzdaní...

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    takze ked to poslem postou, neskor si pon mozem prist, alebo ho doma vobec nepotrebujem? Aj vykazy, kazdy treba poslat 2x, aj ked mi pri osobnom odbere, vzdy z kazdeho vratili?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Smajlinka ty asi hovoríš o priznaní FO, keď spomínaš tú zadnú stranu. Takže ak pošleš priznanie poštou, tú zadnú stranu neposielaš, tú si necháš pre seba. A taktiež výkazy posielaš 1x. OK?

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    ZuzanaA
    Smajlinka ty asi hovoríš o priznaní FO, keď spomínaš tú zadnú stranu. Takže ak pošleš priznanie poštou, tú zadnú stranu neposielaš, tú si necháš pre seba. A taktiež výkazy posielaš 1x. OK?
    Hej takto napisane je mi to jasne. Len preco si zadnu stranu nechavam doma, ked aj tam chcu peciatku danoveho uradu a podpis pracovnika d.u.? Toto im asi chybat nebude?

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    To je len doklad pre Teba, že si DP podala.
    A ak máš podací lístok z pošty, ten ho nahrádza.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    smajlinka
    Hej takto napisane je mi to jasne. Len preco si zadnu stranu nechavam doma, ked aj tam chcu peciatku danoveho uradu a podpis pracovnika d.u.? Toto im asi chybat nebude?
    Nie, nebude To je potvrdenie len pre teba o podaní DP. Ale keďže ho posielaš poštou, tvojím potvrdením je podací lístok (pripni si ho k tej zadnej strane).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.