Zavrieť

Porady

Ako si zvýšiť materskú

Ahojte, viete mi prosím niekto poradiť, či mám možnosť zvýšiť si materskú ak som v 9 týždni tehotenstva, alebo už je neskoro. Som dlhodobejšie zamestnaná u jedného zamestnávateľa a môj príjem predstavuje 950,- € v hrubom.

Ďakujem za odpoveď
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš možnosť zamestnať sa u iného zamestnávatela s vyšším príjmom (bez PN po dobu minimálne 90 dní) ?
vavia Áno mám
Mila123 ale súčasné zamestnanie musíš ukončiť i teraz, alebo najneskôr pred nástupom na MD
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na materské z nového zamestnania potrebuješ, aby poistenie trvalo aspoň 90 dní bez PN-ky. Po 90 dňoch - v prípade rizikového tehotenstva - môžeš na PN-ku nastúpiť.
    Podmienku 270 dní nem.poistenia pre vznik nároku na materské máš splnenú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vavia rozumiem teda dobre tomu, že ak by som sa zamestnala ešte u iného zamestnávateľa po dobu 3 mesiacov a potom pracovný pomer ukončila, mala by som nárok na metersku i z tohoto príjmu? Akú výšku by musel môj druhý príjem predstavovať?
    veronikasad Nie tak ako píšeš. Musela by si ukončiť súčasný pracovný pomer, aby sa ti do nového poistenia započítala doba nem.poistenia. Má to význam len vtedy, ak by zárobok v novom zamestnaní bol vyšší ako u súčasného za rok 2013
    Katy a R nevychádza ti zlá materská ani teraz .. tak si to treba rozmyslieť, či zrušíš ten terajší PP!
      zbaliť

    Ako si zvýšiť materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.