Zavrieť

Porady

Zákon o dávke v hmotnej núdzi - Nový

Som na úrade evidovaná 1 rok a už pol roka poberám dávku v hmotnej núdzi. Dnes mi na úrade práce povedali, že ak si do konca februára nenajdem aktivačné práce tak mi znížia dávku. Pritom v zákone je podmienka, že prácu musí ponuknúť samospráva. Keď som ich na to upozornila, tak mi vraveli, že ani oni v tom nemajú jasno. A ja mam čo teraz robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    poziadaj ich, nech ti tuto podmienku daju pisomne a aj s uvedenim konkretneho §, podla ktoreho si ty, poberatel davky v hmotnej nudzi povinna si sama najst aktivacne prace aby si neprisla o sumu davky uvedenu v § 10 ods. 3 - ak ti to nebudu chciet dat pisomne a budu trvat na tom, zajdi za nadriadenym pracovnika, ktory ti to tvrdi a ziadaj predlozenie tejto podmienky (tiez pisomne) informaciu od neho

    ... ak ani tam nepochodis, napis ziadost o stanovisko na Ustredie PSVaR, kde popis k comu ta nutia

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    Skutočnosť odôvodňujúca zníženie dávky sa prvýkrát skúma za kalendárny mesiac nasledujúci po uplynutí dvoch kalendárnych mesiacov, v ktorom vznikol nárok na pomoc v hmotnej núdzi.



    Povinnosť odpracovať si základnú dávku sa nevzťahuje na člena domácnosti,

    a) ktorý je uvedený v § 7,

    b) ktorému vznikol nárok na aktivačný príspevok, príspevok na vykonávanie absolventskej praxe alebo na príspevok na aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby,

    c) ktorým je rodič, ktorý sa osobne, celodenne a riadne stará o dieťa do troch rokov veku,

    d) ktorým je osamelý rodič, ktorý sa osobne, celodenne a riadne stará o dieťa do šiestich rokov veku,

    e) ktorý vykonáva menšie obecné služby, dobrovoľnícku činnosť alebo práce na základe dohody, od ktorej úrad odstúpi, alebo

    f) ktorému vykonávanie menších obecných služieb, dobrovoľníckej činnosti alebo prác nebolo ponúknuté.
    vulxy a vsimly ste si ze po uradoch prace ucia ako hladat pracu taky co v zivote si pracu nehladaly....cest vynimkam...

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Cista GENOCIDA !!! A to sme clenom Europskej unie? Hanba!!!

    Citat:
    c) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek skupiny do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne
    Naposledy upravil erik555 : 29.01.14 at 16:32
    luja5 18.10.14 08:59 odstránil(a) z Porady

    Zákon o dávke v hmotnej núdzi - Nový

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.