Zavrieť

Porady

Preradenie vozidla N1 z podnikania do osobného užívania a vysporiadanie DPH

vozidlo N1 je už odpísané, zostatková cena 0. jednoduché účtovníctvo.. chcem ho vyradiť z majetku firmy-preradiť do osobného používania.
na porade som našla rôzne názory...
vyradenie- účtovný program ALFA mi dáva možnosti:
-predaj
-likvidácia
-zrušenie bez likvidácie
-bezoplatný prevod
-darovanie
-manko
Nemôžem teda preradiť majetok do osobného užívania? v príspevkoch z roku 2007 som našla že áno, v novších len predaj, darovanie, likvidácia...kde presne v zákone by som to našla?
z pohľadu DPH
1. názor - ide o dodanie na osobnú spotrebu §8 ods. 3 zákona o DPH. základom dane je zostatková cena podľa § 22 ods. 5 zákona o DPH
http://www.porada.sk/t67383-preraden...danie-dph.html
2. názor - základom dane je trhová cena § 22 ods. 8
http://www.porada.sk/t229508-mozem-v...z-majetku.html
ktorý je teda vlastne správny???? Ďakujem
Naposledy upravil uko : 31.01.14 at 14:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Na stránke finančnej správy som našla niečo, čo by ti mohlo pomôcť.

    "Bezodplatné dodanie odpisovaného majetku.

    Základom dane pri dodaní tovaru, ktorý je odpisovaným majetkom v zmysle zákona o dani z príjmov, je zostatková cena majetku zistená podľa zákona o dani z príjmov. Ak platiteľ dane dodá tovar, ktorý bol odpisovaným majetkom podľa zákona o dani z príjmov, pričom pri dodaní bol tento tovar odpísaný v plnej výške v zmysle zákona o dani z príjmov (jeho zostatková hodnota je nula), za cenu vyššiu ako nula, potom základom dane v zmysle § 22 ods. 1 zákona o DPH je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú platiteľ dane prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia za dodanie tovaru, znížená o daň.
    Príklad č.1: Platiteľ dane daroval škole počítače. Pri kúpe počítačov si platiteľ dane uplatnil odpočítanie dane. V čase darovania mali počítače zostatkovú hodnotu 0 eur. Platiteľ dane nie je povinný odviesť DPH, pretože základ dane je 0 eur."
    uko moc krát ďakujem
    luja5 17.10.14 07:54 odstránil(a) z Porady

    Preradenie vozidla N1 z podnikania do osobného užívania a vysporiadanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.