Zavrieť

Porady

PZP uzatvorené na diaľku.-výpoveď

Dobrý deň, 22.9.2013 som z poisťovňou Grenetel uzavrel na diaľku PZP vo výške 77€ na moje os. auto.Nakoľko som mal čas dať výpoveď mojej poisťovni, koniec poistenia 14.4.2014 ,tak výpoveď som dal až 9.1.2014 . Z mojej poisťovni mi poslali ponuku,ak zostanem znížia mi platbu na sumu 58€.Keď som si podrobne prečítal výpovedné podmienky v poisťovni Grenetel zistil som,že som zameškal výpovednú lehotu. Zatiaľ som Grenetelu PZP neuhradil.Ak poistné neuhradím a ostanem naďalej v pôvodnej poisťovni,čo sa stane? Vopred ďakujem za poradu.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Poistenie v Generteli ešte ani nezačalo, preto ju nie je možné vypovedať.

Ty ale nemôžeš mať 2 PZP, preto v zmysle zákona o PZP § 9 ods. 5 bude zmluva s Genertel neplatná:

(5) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa § 3 tohto zákona, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná.

Treba napísať do Genertel, že nakoľko zostáva v platnosti pôvodná zmluva, zmluva s nimi je neplatná.

Navyše v zákone o PZP je uvedené:

(4) Poistenie zodpovednosti zanikne tiež, ak poistné nebolo zaplatené do jedného mesiaca od dátumu jeho splatnosti, ak pre takýto prípad nebola v poistnej zmluve dohodnutá dlhšia lehota pre zánik poistenia zodpovednosti. Poistenie zodpovednosti zanikne uplynutím tejto lehoty.

Pozri si v zmluvných podmienkach, akú lehotu tam má Genertel, poistenie by malo zaniknúť automaticky. Ale pre istotu s nimi komunikuj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fofo321 fofo321

fofo321 je offline (nepripojený) fofo321

Ďakujem ,za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať