Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať stroj vyrobený vo vlastnej réžii?

Vyrobili sme jeden stroj vo vlastnej réžii. Materiál na stroj sme nakúpili a stroj poskladali zamestnanci firmy. Chcem sa opýtať, že ako zaúčtujem obstaranie stroja. Spočítala by som všetky materiálové aj mzdové náklady a účtovala by som na 042/624 ako aktiváciu HIM?A ako zaúčtovať došlé faktúry spojené s obstaraním materiálu na tento stroj, účtovať ich do nákladov?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Všetky nákladové položky na výrobu stroja spočítaš a aktivuješ, ako si napísala. Okrem tých, ktoré si účtovala priamo na 042+343/321. Faktúry súvisiace s obstaraním sa v A účtujú na 111+343/321 a ich hodnota sa pripočíta k 112/111, teda k materiálu, ktorý sa zas vydá buď rovno na 042, alebo na 501 a aktivuje na 624. V B sa účtujú obstarávacie na 501 a taktiež pomerná časť sa aktivuje. Keď sa stroj dokončí, zaradí sa na 022/042 v kumulovanej hodnote.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miruka Ďakujem. Mám ešte jednu otázku. Zrekonštruovali sme výrobnú halu. Použijem takisto tento postup?
    a_je_to postup platí pre každý majetok vyrobený vo vlastnej réžii
    miruka Ďakujem za odpovede!
      zbaliť

    Ako zaúčtovať stroj vyrobený vo vlastnej réžii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.