Zavrieť

Porady

vymáhanie alimentov

Dobrý deň.
Chcela by som sa opytat akym sposobom vymahat alimenty. Moj exmanzel plati kedy sa mu zachce, niekedy posle celu sumu, potom aj 2-3mesiace nic, niekedy posle len cast sumy..za dobu 2 roky to uy narastlo na peknu sumu..na koho sa obrati?..popripade ako dlho to trva kym uvidi nieco z dlznich penazi. Ďakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    V zmysle §207 ods. 1 Trestného zákona: „Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky“.
    Najprv upozorni exmanžela a ak sa situácia s platením nezlepší, napíš návrh na vykonanie exekúcie a spolu s rozsudkom prines na exekútorský úrad. Keby sa exekútorovi nepodarilo 3 mesiace vymôcť od povinného výživné, vydá Ti o tom potvrdenie a s tým potvrdením môžeš potom na sociálke požiadať o náhradné výživné, ktoré Ti bude vyplatené aj spätne, ale max. tie 3 mesiace dozadu. Tu je vzor návrhu na vykonanie exekúcie: http://www.deakbb.sk/vzory-a-podmienky/
    Ďalšia užitočná stránka: http://www.hurtaj.sk/vymahanie-vyzivneho.html

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    skús prv políciu, nech preveria či nespáchal tr. čin pre neplatenie výživného......
    ak nespáchal, tak potom exekútora
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Asi si dáva pozor aby z toho nebol trestný čin, ak zaplatí raz za čas aspon časť, určite by som vyčíslila dlžnú sumu a navštívila exekútora. Resp. tú dlžnú sumu vyčíslenú poslala doporučene exmng. aby zaplatil do nejakého obdobia , s upozornením , že ak nevyrovná tú dlžobu, bude nútená osloviť exekútora a výjde ho to oveľa drahšie.
    Proste dať mu šancu to uhradiť ... ale vyzvať ho k tomu.
    Eliska Oravcová myslim si ze dva roky od rozvodu su dost dlha doba na sancu..:-)
    Xanti Vieš ked si ho nedala na exekúciu hned , tak si neuvedomuje dôsledky svojho konania ... mimochodom exekútora môžeš žiadať aby aj bežné výživné vymáhal od ex.
    LukyKs A ak spáchal, tak tým lepšie aj exekútora
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Exekútorovi prines právoplatný rozsudok o výške výživného a presný rozpis prijatych a nesplatenych peňazí. Náklady na vymáhanie pohľadávky aj poplatok exekútorovi platí dlžník, teba to nestojí nič.
    Tiež možeš ísť na Políciu, lebo neplatenie výživného je trestny čin, takže si exmanžel rozmyslí, či mu to stojí za to...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LukyKs a po podaní na polícii može zabehnúť na sociálku pre náhradné výživné

    PS
    Logicky mi vyšlo, že to dieťa potrebuje peniaze vtedy a NIE až keď ich exekútor (v lepšom prípade) vymože
    arizona Logicky ti to vyslo dobre :-P Ale je tam sanca, ze ked neplatici zisti, ze bude mat oplatacky a dalsie vydavky s exekutorom, tak zvacsa dostane rozum a vyzivne zacne posielat tak, ako ma nariadene sudom...
    willma Na sociálku až potom, čo exekútor nebude vedieť vymôcť výživné - bohužiaľ tu ide veškerá logika bokom
    LukyKs W : hej pozabudol som, že také je poradie
    Eliska Oravcová na socialke mi nahradne vyzivne daju az tri mesiace po nahlaseni u exekutora a policii..:-((
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.