Zavrieť

Porady

falsovanie podpisu

dobry vecer chcela by som sa poradit co mam robit. v januari mi prisiel list od exekutora ze mam zaplatit 379 eur ja som nevedela preco nic som nikomu nedlhovala.tak som tam zavolala a ze vraj z roku 2004 som si uzatvarala poistku v poistovni.hned som isla do poistovne a vyziadala som si zmluvu ktoru mi poslali o tyzden.nie je to moj podpis ani dokonca tam nie je cislo mojho op.zatial mi exekutor zablokoval ucet na ktory mi posiela ex manzel vyzivne.ihned som volala na exekuciu som im povedala ze mi siahli na vyzivne vobec ich to nezaujima poslala som im kopiu tej zmluvy aby vydeli ze to je podvod.povedali ze kym nerozhodne sud budem mat blokovany ucet.dokonca ani som nedostala sudne rozhodnutie som isla na sud a vyziadala som si ho.mne ani z tej poistovne nic neposielali ziadne dopisy o nicom som nevedela a teraz sok hned po vianociach.neviem teraz co mam robit ci mam podat trestne oznamenie na policiu ale ihned na sud? prosim poradte mi ako mam postupovat. velmi pekne dakujemb
Chobot Však napíš, ktorá to je poisťovňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    tuto vec musis riesit s opravnenym, t.j. s poistovnou. Exekutor sam od seba nestopne exekuciu, musi na to dostat pokyn od poistovne, alebo od sudu. Musis poistovnu oslovit a dokazat, ze podpis nie je Tvoj a ani cislo obcianskeho. ( mimochodom, nevymenila si odvtedy obciansky? ).
    A tusim proti exekuciii mozes podat nejaky odpor, ale len do 2 tyzdnov od oznamenia myslim. Takze si to uz asi presvihla.
    Uprimne povedane nechce sa mi verit, ze si nedostala ziadne upomienky od poistovne, ani oznamenie o zacati exekucie. Neprestahovala si sa po rozvode na inu adresu?
    V kazdom pripade nic nie je podla mna stratene a ak vsetko sedi, mala by pravda vyjst najavo. Na tu policiu by si podla mna tiez mohla zajst a dat trestne oznamenie za falsovanie a zneuzitie osobnych udajov.
    Skus este zajtra posunut temu, teraz uz kazdy spi, zajtra Ti mozno odpovie fundovane nejaky pravnik.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EVA1975 nic mi nechodilo a v tej poistovni som bola este raz ze to nie je moj podpis aj som im ukazala moj pravy podpis uplne sa lisi je to evidentne vydiet ze to niekto za mna podpisal. nie neprestahovala som sa . nic mi nechodilo od nikoho. v poistovni mi povedali ze to mam zavolat na tu exekuciu a ze riesit cez sud nic ine mi neporadili.
    EVA1975 a dokonca vten cas som bola cerstvo po porode nikde som nechodila bola som len doma s detmi. a nikdy som ani nebola v tej poistovni neviem ci ju tu mozem menovat
    EVA1975 ani ja tomu nechapem preco mi nic nechodilo ziadne upomienky nic na tej zmluve nie je ani moje cislo op som sa pytala v tej poistovni ako je to mozne a oni mi povedali ze vraj v tom roku 2004 nepotrebovali opcianske preukazy k zmluvam .tomu nechapem vsak vsade potrebujes opciansky preukaz ked sa uzatvara zmluva.a ten podpis nie je moj ani pismo to je uplne ine pismo ja by som chcela to dat aj presetrit tomu znalcovi pisma aby sa dokazalo ze to nie je moje pismo.ale neviem ako sa mam k nemu dopracovat
    mirko70 po porode....nejaka kamoška nedala niečo podpisať akože niečo pre dieťa?
    EVA1975 to bola poistka na auto co som v tej dobe predala ale mala som ho poistene v uplne inej poistovni
    mirko70 aha...tak sme doma,to bola poistka na auto.A ta poisťovňa kde ste poisťovali auto ešte existuje?
    mirko70 v tomto prípade povedali dobre.Zavolať exekutorovi,skúsiť sa dohodnúť na nejakej dobe,požiadať súd o odklad exekúcie a podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
    EVA1975 ano existuje aj tam som bola a ze vraj tam sa na to auto zrusila poistka ked som ho predala
    taiko ak tomu dobre rozumiem, mala si auto, bolo poistene v poistovni A, predala si ho a zrusila poistku. Teraz od teba pytaju peniaze za udajnu poistku v poistovni B. Je to tak?
    Mas papier o tom, ze bolo auto predane a ze bola zrusena poistka v poistovni A?
      zbaliť

    mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

    mirko70
    S podobným prípadom som sa už stretol.Súhlas s taiko.Iba doplnímTrestne oznamenie na neznameho pachateľa a presne popísať kedy,za akých okolností k údajnemu podpisu došlo a hlavne popísať osobu s ktorou ste to uzatvárali. V tomto prípade nakoniec vyšlo najavo,že dotyčná pani si privyrábala ako finančná poradkyňa a posielala do poisťovne fingované zmluvy.Dole na zmluvách býva taká kolonka,že kto to sprostredkoval alebo zaevidoval,prevzal a pod.a zvyčajne títo ľudia kôli provízii falšujú zmluvy.Pochybujem,že by poisťovňa sama od seba niečo také urobila.
    Naposledy upravil mirko70 : 17.02.14 at 21:54
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EVA1975 ale ja som s nikym nic neuzatvarala a pytala som sa ze preco tam nie je cislo mojho op.a oni mi povedali ze vraj v roku 2004 este nepotrebovali k zmluvam op no je toto normalne?
    mirko70 doplnil som odpoved.V každom prípade minimálne na neznámeho páchateľa.Pravdou je,že OP netrebalo ale rodné číslo stačilo a adresa pre zasielanie pošty,určite museli niečo posielať,teda aspoň nejaký záznam na pošte musí existovať,kto to zasielal alebo preberal.Je na tej zmluve niekto,kto to uzatváral,meno toho kto zastupoval poisťovňu?,nejaký agent,nejaké číslo sprostredkovateľa kam mohla byť vyplatená provízia?
    EVA1975 oni mi dopisali meno tej co to poistovala ale ze vraj uz v tej poistovni nerobi. pytala som si aj od nich jej tel. cislo a nechceli mi ho dat ze to nemozu
    mirko70 toto treba uviesť na polícii,oni si ju už nájdu. Osobne by som zavolal exekutorovi a skúsil sa dohodnúť o pozdržanie(pri troške šťastia by to mohlo vyjsť),požiadať súd o odklad exekúcie a doložiť to podaním trestného oznámenia na neznámeho páchateľa.Presnú štylizáciu na súd si treba dať napísať advokátovi,čo bude troška stáť,alebo podľa tohto : http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...-exekucie.html
    EVA1975 no ja som volala tomu exekutorovi najmenej 8 krat a stale mi tvrdil ze to sa budeme do kolecka tu natahovat.tak som mu poslala tu kopiu zmluvy a moj podpis co naozaj je moj aj som vlastnorucne poisala dopis aby vydel ze je to podvod. on mi povedal ze mam od neho cakat poisomne vyjadrenie ale zatial mi nic nedoslo
    mirko70 takže teraz to trestne oznamenie,potom odklad na súde a už len čakať,že to vyjde Viac sa momentalne neda robiť.
    EVA1975 dakujem velmi pekne zaradu takze zajtra pojdem hned na policiu dam to trestne oznamenie a odklad na sude sa ako robi to ako mam pisomne na ten sud alebo ist tam osobne?
    Chobot Odklad na súde znamená vydanie predbežného opatrenia. Sama to asi nenapíšeš, budeš na to potrebovať právnika. Nepíšeš, o akú sumu ide - možno služby právnika vyjdú viac, ako vymáhané poistné.

    Možno by stálo za to uhradiť najprv tú vymáhanú sumu a potom doriešuť trestnoprávnu stránku veci. Po ukončení šetrenia budeš môcť vymáhať škodu od poisťovne a od toho sprostredkovateľa. Alebo aspoň poistné od poisťovne a ostatné náklady od toho agenta.

    Určite to ale daj prešetriť políciou. Ešte napíš meno poisťovne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.