Zavrieť

Porady

Ako previesť ZS zo spoločenstva bez PS do spoločenstva s PS?

Z pôvodného spoločenstva bez PS mi do nového spoločenstva s PS prechádza na bankovom účte 2372 €. Toto by mal byť začiatočný stav k 1.1. a to rezerva na pestovnú činnosť 1920 a zvyšok nerozdelené podiely.
Peniaze na bankový účet však nabehli na 2x a to 14.1. a 23.1. 2014.
Môžem to urobiť tak, že do začiatočných stavov to neuvediem, ale príjem na účte 14.1. zaúčtujem 221/368 v sume 452 € a 23.1. zaúčtujem 221/451 v sume 1920 €. Takto je to síce prevod z pôvodného spoločenstva, ale nie je to v ZS, je tam len odpísané auto NIVA.
Ďalší problém mám s poistkou za auto, ktoré vlastní spoločenstvo. Auto bolo prepísaná na nové spoločenstvo na konci decembra a bola uzatvorená a zaplatená poistka na r. 2014 ešte zo starého spoločenstva. Ako to dostanem do nákladov roka 2014? Napadol ma jeden spôsob a to, že by som sumu poistného zaúčtovala do ZS na účet 381 - Náklady budúcich období a potom v roku 2014 zaúčtovala 548/381. Je niečo také možné?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako previesť ZS zo spoločenstva bez PS do spoločenstva s PS?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.