Zavrieť

Porady

odpisovanie nepeňažného vkladu

HELP!

Potrebovala by som súrnu radu od dobrých ľudí.

S.r.o. vznikla v roku 2005. Do s.r.o. spoločník upísal imanie, ktoré splatil formou nepeňažného vkladu - majetkom zaúčtovaným na 022. V roku 2005 však predchodkyňa tento majetok účtovne neodpisovala. Je to v poriadku, alebo mám doúčtovať účtovné odpisy za rok 2005. Priznám sa, že doúčtovať sa mi to veľmi nechce, lebo už mám vyplnené všetky papiere k účt.závierke. Skôr hľadám možnosť, že ten majetok nemusel byť účt.odpisovaný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Podla mojich vedomosti odpisovanie nie je povinnost ale moznost, ako zvysit naklady. Ja by som bola spokojna so stavom, aky je a odpisovala by som v nasledujucich rokoch dalej.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Lenže účtovné odpisy účtovať musíš, daňové môžeš prerušiť...
    Ja by som skôr pátrala po tom, čo ju viedlo k tomu, že neodpisovala. Pri nepeňažných vkladoch sú aj rozdielne vstupné ceny pre účtovné a pre daňové odpisy.
    Trošku ešte nerozumiem - účtovníctvo za rok 2005 robil niekto iný a Ty si robila závierku?

    miňuša je offline (nepripojený) miňuša

    miňuša
    Presne tak, ku mne sa dostala iba závierka.
    Neviem, čo ju viedlo k tomu, že majetok neodpisovala. Tým nepeňažným vkladom bol v podstate drobný HIM (skrinky a pod.), naúčtované je to však na 022. Zaradené to bolo ku koncu októbra 2005. Nevieš dať nejaký tip, ako sa vyzuť z tých účt.odpisov?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď sa (účtovná jednotka )rozhodla, že bude IM aj s OC nižšou ako 30 tis. evidovať na 02. , z odpisov sa nevyzuješ. Pokiaľ viem , takto zaradený IM musíš odpisovať aspoň 13 mesiacov.

    odpisovanie nepeňažného vkladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.