Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    ja tiež tak isto robím ako KEJKA, len ešte vymažem časť B, lebo tá je zrušená od 31. decembra 2013

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš, ja tiež iba upravujem poznámky z roku 2012 o nové sumy, eventuálne o nové skutočnosti, vynechám úvodnú stranu, hodím do pdf-ka a dávam ako prílohu k tlačivu = úvodnej stránke na portáli fin-spravy.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ani by som nepovedal, že "sú obsahovo skoro identické". Zrovna vypĺňam tabuľky, tie sú niektoré aj v štruktúre zmenené.... poznámky mi zaberú 2x viacej času ako DP, Súvaha i Výsledovka dokopy !

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    v poznámkach hore to označenie s DIČ dávate na každú stranu, alebo len na prvú? A nemáte náhodou niekto tú prvú stranu - krycí list, ktorá by sa dala aj vyplniť v PC. Na stránke ministerstva som našla len vzor.
    karakul ... no ak použiješ vzor (od avalik-a) tak tam vyplníš v hlavičke DIC a budes ho mať na každej strane

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, ja som minulý rok vyplňala poznámky cez FormStudio, takže by som ich mohla takisto vyplniť aj tento rok, hoci obsahujú aj časť B...
    karakul ... vo Formstudiu som ešte nepostrehol verziu Poznámok pre rok 2013.... aj keď na začiatku avizovali možnosť prenosu dát minulých období, táto funkcia absentuje - ani sa nedivím - rok čo rok menia štruktúru Poznámok... aj MF a DRSR sa na začiatku dušovali, že nové poznámky budú slúžiť pre elektronickú komunikáciu a postupne bude nutné zadávať len bežné obdobie... výsledok = za rok 2013 elektronicky len 1. (titulná) strana....

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Prosím a môžem si to opravovať ako vlani? na čo som nemala obsahovú náplň to som mazala, môžem aj teraz? nič sa nezmenilo?
    avalik otazky sa nezadavaju do odpovedi .... a hore je vyhladavac

    http://www.porada.sk/t232754-poznamk...ml#post2473874
    jarka184 Mne staré poznámky na daňovom úrade nezobrali. musela som vyplniť tie, ktoré sú uverejnené na stránke ministerstva financií.

    Poznámky - môžem použiť v uzávierke tlačivo poznámok z roku 2012 - vynechám údaje o spol. alebo musím povinne vyplňovať nové tlačivo 2013? Obsahovo sú skoro identické!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.