Zavrieť

Porady

Poznámky - účtovná závierka PO

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

poznamky_kryci_list_od_31_decembra_2013.pdf
- pri elektronickom posielani je toto ako formular, ktory sa vypíše na stánke FS

poznamky_tabulky_pracovna pomocka_od_31_decembra_2013.rtf
a toto je príloha, ktorá sa po vyplnení a uložení priloží ku kryciemu listu = formuláru a pošle sa to všetko spolu cez portál FS

zdroj: MF SR



Doplnenie:

17. Otázka:
Dajú sa podávať poznámky k účtovnej závierke elektronicky?
Odpoveď:
Áno, ale iba cez portál finančnej správy, nie cez e-DANE.
Osoby, ktoré sú povinné komunikovať elektronicky, podávajú účtovnú závierku iba elektronicky, t.j. súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky.
V elektronických formulároch sa nachádza len prvá strana poznámok. Ostatné strany poznámok musí účtovná jednotka pripojiť ako prílohu napr. v pdf formáte a zaslať spoločne aj s prvou stranou poznámok elektronicky
cez Katalóg elektronických formulárov, nie cez Všeobecné podania.

zdroj: Najčastejšie otázky a odpovede pri podávaní elektronických formulárov cez portál finančnej správy k 24.1.2014

Doplnenie c.2:

Opatrenie MF SR č. 4455/2003-92 ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na
zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva


§ 3

(7) V poznámkach sa uvádzajú informácie ustanovené v prílohe č. 3 a v prílohe č. 3a, pre ktoré má účtovná jednotka obsahovú náplň. V prílohe č. 3a sa ustanovuje na účely uvádzania číselných údajov v poznámkach tabuľková forma, pričom v nej uvádzané tabuľky sa začlenia do obsahovej náplne zostavovaných poznámok.
Naposledy upravil avalik : 12.02.14 at 22:25 Dôvod: doplnenie
Centrum Centrum

Centrum je offline (nepripojený) Centrum

Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac
Pochváliť
Ano, to je najnovšia podoba, ale nenašiel niekto tieto predlohy aj na priame vyplňanie a uloženie, aby sa dali teda odoslať ako príloha s prvou stranou spolu s uzávierkou a DP , keďže na eDane asi táto možnosť nebude !?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
ved ten druhy subor mas v .rtf otvoris, vypises, ulozis a prilozis ako prilohu k formularu poznamky (kryci list), ktory si vyberies z katalogu formularov - cez portal FS
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Určite sa nič na priame vypĺňanie a uloženie v dohľadnej dobe nepripravuje.
0 0
Centrum Centrum

Centrum je offline (nepripojený) Centrum

Dôchodkyňa, pracovne stále aktívna. Pred nástupom na dôchodok v rôznych ekonomických funkciách, vedúca ek.odboru, fin. riad., ekonom ...viac
Pochváliť
No tak som sa potešila, ďakujem, ráno som už tieto nové našla, ale sú v pdf, nevšimla som si , že ten druhý súbor je iný. Vďaka veľká.

Ešte doplním, v priloženom súbore je v záhlaví na každej strane DIČ, ktoré sa nedá vyplniť, bude po elektronickom odoslaní tejto prílohy s prvou (vyplnenou )stranou jeden celok ? Na daňových tlačivách (priznaniach ) je identifikácia cez DIČ na každej strane, Alebo som iba menej zručná, že to tam neviem dostať ?
Naposledy upravil Centrum : 01.02.14 at 10:00
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
Centrum
Ano, to je najnovšia podoba, ale nenašiel niekto tieto predlohy aj na priame vyplňanie a uloženie, aby sa dali teda odoslať ako príloha s prvou stranou spolu s uzávierkou a DP , keďže na eDane asi táto možnosť nebude !?
.... vyplníš prvú stranu, vyplníš poznámky, dáš ich vytlačiť napr. cez virtuálnu tlačiareň do pdf - a máš jeden dokument (úvodnú stránku včítane poznámok)
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
Ja som našiel poznámky vo finančnom spravodajcovi fs13-12 ktorý som stiahol do počítača ako pdf, len ako tých 19 listov vyextrahovať z 364 listového spravodaja a ako ich dostať na finančnú správu ako prílohu k hlavičke ktorá je v dokumentoch
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
Centrum
Ano, to je najnovšia podoba, ale nenašiel niekto tieto predlohy aj na priame vyplňanie a uloženie, aby sa dali teda odoslať ako príloha s prvou stranou spolu s uzávierkou a DP , keďže na eDane asi táto možnosť nebude !?
prvá strana je v katalógu formulárov, nechce sa mi veriť že by tam nedali aj tých 19 listov
0 0
karakul karakul

karakul je offline (nepripojený) karakul

Pochváliť
pavol54
Ja som našiel poznámky vo finančnom spravodajcovi fs13-12 ktorý som stiahol do počítača ako pdf, len ako tých 19 listov vyextrahovať z 364 listového spravodaja a ako ich dostať na finančnú správu ako prílohu k hlavičke ktorá je v dokumentoch
... možností ako to urobiť je dosť - napr. vytlačiť len potrebné stránky a naskenovať ich, uložiť len príslušné stránky do nového pdf súboru, ... ovšem zakaždým dostaneš len needitovateľný pdf súbor...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
karakul
Centrum
Ano, to je najnovšia podoba, ale nenašiel niekto tieto predlohy aj na priame vyplňanie a uloženie, aby sa dali teda odoslať ako príloha s prvou stranou spolu s uzávierkou a DP , keďže na eDane asi táto možnosť nebude !?
.... vyplníš prvú stranu, vyplníš poznámky, dáš ich vytlačiť napr. cez virtuálnu tlačiareň do pdf - a máš jeden dokument (úvodnú stránku včítane poznámok)
ak sa posiela elektronicky, prva strana musi byt vyplneny formular poznamok na stranke FS a do prilohy sa dolozia poznamky - nespajaju sa dokopy kryci list a poznamky .... niekde je na stranke FS k tomu poucenie
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
pavol54
Ja som našiel poznámky vo finančnom spravodajcovi fs13-12 ktorý som stiahol do počítača ako pdf, len ako tých 19 listov vyextrahovať z 364 listového spravodaja a ako ich dostať na finančnú správu ako prílohu k hlavičke ktorá je v dokumentoch
ved si porovnaj poznamky co mas vo fin. spravodajcovi a ten druhy subor co som hore prilepila link je subor v .rtf - cize otvoris vo Worde, vypises, ulozis do .pdf a das ako prilohu ku kryciemu listu = formularu poznamok na stranke FS, nic nemusis extrahovat

tie linky co su hore su na stranku Ministerstva financii
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
avalik
pavol54
Ja som našiel poznámky vo finančnom spravodajcovi fs13-12 ktorý som stiahol do počítača ako pdf, len ako tých 19 listov vyextrahovať z 364 listového spravodaja a ako ich dostať na finančnú správu ako prílohu k hlavičke ktorá je v dokumentoch
ved si porovnaj poznamky co mas vo fin. spravodajcovi a ten druhy subor co som hore prilepila link je subor v .rtf - cize otvoris vo Worde, vypises, ulozis do .pdf a das ako prilohu ku kryciemu listu = formularu poznamok na stranke FS, nic nemusis extrahovat

tie linky co su hore su na stranku Ministerstva financii
aha pomýlilo ma že to hore je 34 listov a fie v fs je len 19 takže som si myslel že to sú tie staré
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
pavol54
avalik
pavol54
Ja som našiel poznámky vo finančnom spravodajcovi fs13-12 ktorý som stiahol do počítača ako pdf, len ako tých 19 listov vyextrahovať z 364 listového spravodaja a ako ich dostať na finančnú správu ako prílohu k hlavičke ktorá je v dokumentoch
ved si porovnaj poznamky co mas vo fin. spravodajcovi a ten druhy subor co som hore prilepila link je subor v .rtf - cize otvoris vo Worde, vypises, ulozis do .pdf a das ako prilohu ku kryciemu listu = formularu poznamok na stranke FS, nic nemusis extrahovat

tie linky co su hore su na stranku Ministerstva financii
aha pomýlilo ma že to hore je 34 listov a fie v fs je len 19 takže som si myslel že to sú tie staré
to hore je 24 listov a vo FS je tiez 24 listov https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9385
1 0
Krakonoš Krakonoš

Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

Pochváliť
Avalik veľká vďaka za poznámky.

Ešte sa chcem spýtať na presnejší postup. Z tabuľkových poznámok si vyberieme tabuľky, ktoré sa účtovnej jednotky týkajú a prekopírujeme ich do textovej časti poznámok ?
Elektronicky sa bude odosielať prvá strana poznámok a príloha bude súbor, v ktorom bude spolu textová aj tabuľková časť?
0 0
MADMAZEL123 MADMAZEL123

MADMAZEL123 je offline (nepripojený) MADMAZEL123

Pochváliť
neviem ci ste si vsimli,ale v tom formate rtf.mi neukazuje v tejto tabulke 1.Informácie k*prílohe č. 3*časti F. písm. a) o*dlhodobom hmotnom majetku
Tabuľka č. 1 mi neukazuje zostatkovu hodnotu na konci uct,obdobia ..je to aj u vas tak??
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
je to na dalsiej strane (strana 5)
0 0
MADMAZEL123 MADMAZEL123

MADMAZEL123 je offline (nepripojený) MADMAZEL123

Pochváliť
no ano,tabulka je az na dalsej strane,ale tam kde sa vypisuje ZOSTATKOVA HODNOTA,este vidim stav na zaciatku uct.obdobia,ale este by tam mal byt jeden riadok - STAV NA KONCI UCT.OBDOBIA a ttento riadok mi chyba :-(
0 0
MADMAZEL123 MADMAZEL123

MADMAZEL123 je offline (nepripojený) MADMAZEL123

Pochváliť
avalik ked si das nahlad stranky tak to uvidis..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Pochváliť
kedže obsahovo poznámky za rok 2012 sú rovnaké ako je tu priložený materiál - vzor pre rok 2013, predpokladám - bude stačiť, ak ich len upravím - doplním DIČ a vynechám prvú stranu a môžem to použiť na podanie ku kryciemu listu. Samozrejme aktualizujem údaje pre rok 2013/2012.
Trochu som sa obávala, že zverejnia nejaké e-tlačivo, ktoré bude treba jednotne vypisovať.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
Nezáleži na obsahu len na formáte, dám krk na to že ich nikto nikdy nečítal niekedy také hlúposti sa mi tam podarilo načmárať a dokonca aj nečitateľne a nikto nikdy nič
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
MADMAZEL123
avalik ked si das nahlad stranky tak to uvidis..
ja to vidim takto

0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 14, Posledný príspevok: 14.02.14
  2. Príspevkov: 30, Posledný príspevok: 09.08.12
  3. Príspevkov: 16, Posledný príspevok: 01.12.05
  4. Príspevkov: 5, Posledný príspevok: 02.08.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 16.11.04