Zavrieť

Porady

mozem si uplatnit danovy bonus za cely rok, ak som na rodicovskej a zamestnavatel mi vyplatil jednorazovu vyssiu odmenu?

od zamestnavatela mam potvrdnie o zdanitelnych prijmoch, vyplatenych v oktobri. jedna sa o ciastku vyssiu ako 2026,20€. Som na rodicovskej s dvomi detmi a chcem vediet, ci si mozem v danovom priznani A uplatnit danovy bonus na moje dve deti za cely rok? vopred velka vdaka vsetkym mzdarkam...))))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Na uplatnenie DB je podmienkou dosiahnuť príjem vyšší ako tých 2026,20 €, a nezáleží na tom, za aké obdobie - môže byť trebárs hoc aj za jeden deň

    Máte nárok na DB.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    striebro1 teda si mozem uplatnit danovy bonus za cely rok za obidve deti (narodene 2010, 2012) tj mi stat vrati o 509,28 co mam narok na db na dve deti cely rok, hej? lebo pri tej odmene mi zamestnavatel zrazil dan a teraz si robim danove priznanie a uplatnila som si nezdanitelnu na cely rok a potom mi znama poradila, ze aj danovy bonus si mozem
    striebro1 len som si nebola ista, ci cely rok alebo len mesiac, v ktorom mi zamestnavatel tu odmenu vyplatil
    kn-alka celý rok, aj nezd.časť celý rok
    ewita888 veď odpoveď si dostala jasnú - môžeš
    striebro1 dakujeeeeem velmi pekne vam dakujem ))))
      zbaliť

    mozem si uplatnit danovy bonus za cely rok, ak som na rodicovskej a zamestnavatel mi vyplatil jednorazovu vyssiu odmenu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.